DELFI VIDEO: Kail Piho: Sotšis tahan ennast maailmale tutvustada, Lõuna-Koreas võtan värvid sihikule

 (7)
Kail Piho
Kail PihoFoto: Priit Simson

Eesti parim kahevõistleja Kail Piho endale 2014. aasta Sotši taliolümpiamängudeks veel kohalisi eesmärke ei sea, vaid jääb rahule ka seniste tiitlivõistluste tulemuste üle sõitmisega. Medalit tahab ta 2018. aasta olümpialt Pyeongchangist.

"Sotšil tahan ennast maailmale näidata ja tutvustada. Konkreetsema eesmärgi ütlen siis, kui on näha, kuidas MK-etapid lähevad. Senise tiitlivõistluste tulemuse tahaks kindlasti üle lüüa (tavadistantsil Val di Fiemme MM-il 28. koht - toim)," rääkis Piho täna kahevõistlejate ja suusahüppajate pressikonverentsil Delfile.

"Värvid võtaks sihikule pigem Lõuna-Koreas," lisas 22-aastane klubi SÜ Taevatäht sportlane.

Kahevõistluse koondise aastaeelarve on võrreldes eelmise aastaga kasvanud kolmandiku võrra ning ületab 100 000 euro piiri. See tähendab, et sportlased sõidutataksse kaugematesse võistluspaikadesse nüüd juba lennukiga, mitte enam mööda maad tiimi bussis ning kõige suurema muutusena on sel hooajal koondisel kaasas oma määrdemees.

"Natuke kergem on ikka hingata. Eelmisel aastal ei olnud meil määrdemeestki kaasas ning nii mõnigi võistlus jäi selle taha," ütles Piho eelarve suurenemist kommenteerides.

Vaata videost, mida Kail Piho algavast hooajast ootab.