Daisy Kudre kordas EM-il oma senist parimat tulemust


Daisy Kudre pärast finišit
Daisy Kudre pärast finišitFoto: Raul Kudre

Türgis toimuvatel suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel oli kolmandal võistluspäeval kavas eraldistardist lühirada. Meeste raja linnulennuliseks pikkuseks 7,4 ja naistel 5,7 kilomeetrit.

Ilmastikuolud olid väga muutlikud – päikesepaiste vaheldus tumeda pilvisuse ja lumesajuga.

Vaatamata aklimatiseerumiraskustele tegi suurepärase sõidu Daisy Kudre, kes kordas 9. kohaga oma seniseid parimaid kohti EM-il. Tema kontol on samad kohad sprindirajalt 2014. ja 2016. aastal.

Daisy Kudre: „Pärast kahte pingelist ja füüsiliselt väga raskelt kulgenud võistluspäeva läksin täna rajale pingevabalt ja hea tujuga. Kuigi siinne maastikutüüp ei ole mulle sobivaim, tegin nii tehniliselt kui füüsiliselt hea soorituse. Mõnesekundilisi vigu ehk tuli ette, kuid üldiselt oli sõit sujuv ja ühtlane ning kokkuvõttes jään igati rahule.“

Euroopa meistriks tuli rootslanna Magdalena Olsson ajaga 30.27, teine oli soomlanna Salla Koskela (+1.26) ja kolmas venelanna Maria Ketškina (+1.35). Daisy Kudre tulemuseks oli 34.00 (+3.33).

Doris Kudre, keda vaevab õlavigastus, lõpetas 24. kohal (+7.51), Epp Paalberg oli 30. (+12.33).

Seotud lood:

Meeste klassis oli heitlus kuldmedalile väga pingeline ja vaekausi kallutas napi kolme sekundiga enda kasuks viimasena startinud rootslane Erik Rost ajaga 35.36, võttes sellega revanši kaks päeva tagasi tema ees sprindikulla võitnud norralaselt Lars Moholdt’ilt. Pronksi sai sprindis neljas olnud venelane Sergei Gorlanov (+0.46). Sensatsioonile oli lähedal 46-aastane (!) 8-kordne maailmameister Eduard Hrennikov Venemaalt, kes jäi 19 sekundiga esimesena medalita.

Eesti koondise esinumber Mattias Jaama tegi rajal mõned orienteerumisvead ja lõpetas 30. kohal (+8.00), Kevin Hallop oli 36. (+12.39).

Laupäeval on EM-il puhkepäev, pühapäeval võisteldakse tavarajal.