BLOGI | MK-etappi suurepäraselt alustanud Artti Aigro ei suutnud siiski karjääri parimat tulemust teha

(11)
Artti Aigro Wisla MK-etapi esimeses hüppevoorus.Foto: REUTERS/SCANPIX

Suusahüpete MK-sarja hooaja esimesel etapil Wislas (Poola) sai Artti Aigro 26. koha.

21-aastane Aigro lendas 134-meetri mäel esimeses voorus 122,5 meetri kaugusele, teenis hüppe eest 107,8 punkti ja oli 16. kohal. Teises voorus eestlane samaväärset sooritust teha ei suutnud ja lendas vaid 112 meetrit. Kokku teenis ta 200,4 punkti, MK-sarja arvestusse sai Aigro viis punkti.

Aigro senise MK-karjääri parim tulemus pärineb 2018. aasta novembrist, kui ta sai Rukal 19. koha. Lisaks on eestlane MK-punkte teeninud 2020. aasta veebruaris Sapporos (25. koht) ja Bad Mittendorfis (26. koht).

Wisla MK-etapi võitis 267,6 punktiga sakslane Markus Eisenbichler, kes hoidis esimese vooru järel kolmandat kohta. Esimeses voorus lendas Eisenbichler 137,5 ja teises voorus 14 meetri kaugusele. Teiseks tuli tema tiimikaaslane Karl Geiger (258,6 punkti) ja kolmas oli austerlane Daniel Huber (255,7).

Esimese vooru järel liider olnud sloveen Anže Lanišek langes lõpuks kuuendaks. PROTOKOLL.

MK-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Soomes Rukal.

Suusahüpete MK-etapp Wislas
Huber ja Lanišek ei suuda Eisenbichlerit edestada, seega on sakslane võitnud. Aigrole 26. koht.
Hüpata on jäänud vaid kahel võistlejal, austerlasel Daniel Huberil ja esimese vooru liidril Anže Lanišekil. Enne neid juhib sakslane Markus Eisenbichler 267,4 punktiga. Aigro on 24. kohal.
Aga vähemalt üks ebaõnnestuja siiski tuli. Kuulus Poola suusahüppaja Kamil Stoch piirdus ainult 104 meetriga ja ta langes Aigrost tahapoole. Nüüd on eestlasel vähemalt 26. koht kindel.
Aigro on nüüd 18 mehe seas 15. kohal. Et eestlane kokkuvõttes 27. kohalt kõrgemale tõuseks, peaks mõni konkurent täielikult ebaõnnestuma. Järgmised hüppajad edestasid Aigrot esimese vooru järel kaheksa või enama punktiga.
Aigro läheb 200,4 punktiga 15 võistleja seas alles 12. kohale. Seega saab ta vähemalt 27. koha, et pärast esimest vooru olid lootused kõrgemal.
Paraku jääb Aigro hüpe vaid 112 meetri pikkuseks.
Nüüd on Aigro kord. Enne teda juhib norralane Sander Eriksen 225,4 punktiga.
Enne Aigrot on jäänud hüpata vaid ühel mehel, kelleks on sloveen Bor Pavlovic.
Sakslane Martin Hamann lendab koguni 138,5 meetri kaugusele, mis kordas tänase päeva pikimat hüpet. Paraku maandumine ebaõnnestus ja ta läheb alles viiendaks. Kohtunikud otsustasid taas poomi langetada, nüüd hüpatakse kolmandalt poomilt.
Kümme meest on hüpanud, praegu juhib võistlust šveitslane Gregor Deschwanden, kes oli esimese vooru järel 21. kohal. Aigro edestas teda vaid 1,3 punktiga, nii et eestlasel tuleb positsiooni hoidmiseks hea hüpe teha.
Eurospordi kommentaator nimetas esimest vooru parajaks loteriiks, sest tuuleolud on muutlikud. Teise vooru alguses lendasid võistlejad oodatust kaugemale ja seega langetati poomi madalamale. Nüüd minnakse hüppama neljandalt poomilt.
Teises voorus on seni hüpanud viis meest. Nagu ikka, lähevad 30 sportlast teises voorus hüppetorni esimese vooru tulemuste põhjal ja vastupidises järjestuses. Enne Aigrot hüppavad veel üheksa võistlejat.
Tere õhtust! Wisla MK-etapi teine voor peaks algama mõne minuti jooksul. Otsepilti näitab Eurospordi põhikanal.