Kristjan IlvesEPA/FLORIAN WIESER
  • Ilves saavutas hüppevõistluse põhivoorus 16. koha
  • Riiber edestab lähimat konkurenti 40 sekundiga
  • Ilves langes sõiduga 16. kohalt 27ndaks

Kahevõistlejad võistlevad sel nädalal Itaalias Val di Fiemmes. Teiste seas lööb MK-l kaasa ka Kristjan Ilves, kes lõpetas reedese etapi 27. kohal.

Ilves tegi põhivõistlusel 102-meetrise hüppe, millega kogus 123 punkti. Sellega teenis ta 16. koha, alustades MK-sarja valitsejast Jarl Magnus Riiberist sõitu 1.25 hiljem.

Koguni 40 sekundiga lähimate jälitajate ees alustanud Riiber oli taas võidukas, kuid vahe jäi lõpuks üsna väikeseks. Teise koha teenis soomlane Ilkka Herola (+8,4), kolmandaks jäi sakslane Vinzenz Geiger (+9,8).

Ilves langes sõiduga 16. kohalt 27. positsioonile. Riiberile kaotas ta lõpuks 2.14,8.

ENNE VÕISTLUST:

Ilves näitas neljapäeva õhtul toimunud kvalifikatsioonis 101-meetrist õhulendu, millega ta teenis 135,1 punkti. Kvalifikatsiooni võitis jaapanlane Akito Watabe, kes teenis 103-meetrise hüppega 140 punkti. Talle järgnesid kaasmaalane Yoshito Watabe (137,6) ja Espen Björnstad (137,3). Esikolmiku ja Ilvese vahele mahtus veel MK-sarja üldliider Jarl Magnus Riiber (135,7).

Ilves kaotab Watabele ajaliselt 20 sekundiga. Kui tänane hüppevooru põhivõistlus ei saa mingil põhjusel toimuda, lähevad käiku just eilsed tulemused.

Hüppevoor algab reedel Eesti aja järgi kell 11. 10 km pikkune suusasõit saab alguse kell 14.45.

KAHEVÕISTLUSE MK-ETAPP VAL DI FIEMMES
Sellega tänaseks ka blogi lõpetame!
Ilves sai lõpuks 27. koha, kaotust kogunes võitjale 2.14,8.
Riiber nopib järjekordse võidu, vahe kuivas aga lõpuks soomlase Herolaga 8,4 sekundi peale. Kolmanda koha pälvis Geiger (+9,8).
7.5 km peal on Riiberi vahe vähenenud lähimate jälitajatega võrreldes 37,7 sekundi peale. Ilves hoiab 26. kohta.
5 km. Pool distantsi on läbitud, Ilves on langenud juba 25ndaks (+1.53,1).
3.8 km. Ilves on langenud 20. kohale, kaotust Riiberile on kogunenud juba 1.50,9.
2.5 km. Riiber jätkab uhkes üksinduses, ka Ilves sõidab üksinda ning püsib 18. kohal.
Riiber on 1.3 km kasvatanud edu juba minuti peale. Ilves on langenud 18. kohale (+1.34,1). Halb märk on aga, et Ilvese ees olevad sõitjad on juba enam kui 10 sekundiga eest ära pääsenud.
Nüüd on rajal ka Ilves!
Riiber on startinud.
Kahevõistlejad läbivad distantsi ajal neli 2,5 km pikkust ringi.
10 km suusasõit algab 20 minuti pärast. Kas kellelgil on Riiberi vastu võimalust. Kas Ilves suudab oma positsiooni hoida?
10 km suusasõit algab Eesti aja järgi kell 14.45.
Põhivõistlus on lõppenud. Viimase hüppega tõusis ülekaalukalt liidriks MK-sarja valitseja Jarl Magnus Riiber, kes kogus 144,3 punkti. Tema edu lähima jälitaja, jaapanlase Akito Watabe ees on koguni 40 sekundit. Ilvese laeks jäi lõpuks 16. positsioon. Ta alustab Riiberist 1 minut ja 25 minutit sekundit hiljem.
43 sportlase seas hoiab Ilves üheksandat positsiooni.
Võistlus on nüüd jätkumas.
Peale Ilvese hüpet on tuuleolud läinud keerulisemaks ning Eero Hirvonen peab oma korda ootama.
Ilves saab kirja 102-meetrise hüppe, millega kogub 123 punkti! Sellega läheb ta 39 sportlase seas seitsmendale kohale.
Peagi on oma võimalust saamas Ilves!
37 sportlast on hüpanud, uueks liidriks on kerkinud jaapanlane Ryota Yamamoto (128,6 punkti).
20 sportlast on hüppe teinud, Muhlethaler on jätkuvalt esimene,
Korraliku hüppe teeb aga prantslane Laurent Muhlethaler, kes hüppab 101,5 meetrit ning teenib 127,7 punkti.
9 sportlast on hüppe teinud, esikohta hoiab hetkel prantslane Gael Blondeau 113,8 punktiga.
Põhivõistlus on alanud!
Nagu proovivoorus, teeb ka põhivõistlusel Ilves oma hüppe 39ndana.
Viimases proovivoorus sai Ilves kirja 92,5-meetrise hüppe, millega kogus 60,5 punkti. Sellega ta sai 21. koha.