Austria koondis näitas võimu, eestlased katkestasid

 (14)
Roland Lessing
Eesti Päevaleht

Austrias Hochfilzenis täna toimunud laskesuusatamise MK-sarja meeste teatesõidu võitis kodupubliku eest suure ülekaaluga Austria koondis, Eesti nelik finišisse ei jõudnud.

Võitjanelik Daniel Mesotitsch, Friedrich Pinter, Tobias Eberhard ja Christoph Sumann tegi tiirudes kokku vaid viis möödalasku ning edestas enam kui minutiga Rootsit (1+12; +1.11,2) ja Prantsusmaad (0+5; +1.16,3), vahendab sport.err.ee

Rootsi osales koosseisus Magnus Jonsson, Mattias Nilsson jr., Björn Ferry ja Carl Johan Bergman ning Prantsusmaa eest sõitsid Vincent Jay, Vincent Defrasne, Jean Guillaume Beatrix ja Simon Fourcade.

Napilt jäi esikolmikust välja Saksama (2+9; +1.18,3). Kuue parema hulka mahtusid ka Venemaa (1+15; +1.35,7) ja Ukraina (0+12; +1.35,7). Norra jäeti seitsmendaks (2+14; +1.54,7).

Avavahetust sõitnud Martten Kaldvee eksis kahe tiiru peale kokku vaid korra ning jõudis vahetusalasse 17-ndana, liidrikohal sõitnud tšehh Roman Dostalist minut ja 11 sekundit hiljem.

Seejärel aga astus meeskond, kus olid üles antud veel Roland Lessing (pildil), Priit Viks ja Kauri Kõiv, rajalt kõrvale.