Alutaguse maraton jääb kehvade lumeolude tõttu ära


Alutaguse maratoni rada
Alutaguse maratoni radaFoto: Robert Peets

Esialgselt 7. ja 8. veebruarile planeeritud Alutaguse maraton lükkus lumepuudusel edasi, sest Alutaguse puhke- ja spordikeskuses ning maratonirajal valitsevad lumeolud polnud piisavad. Täna pidid aga korraldajad paraku tõdema, et vahepeal maha sadanud lumi on suuremas osas sulanud ja lähinädala ilmaprognoos maratoni toimumiseks lootust ei anna.

Alutaguse maratoni peakorraldaja Robert Peetsi sõnul oli veel nädal tagasi õhkõrn lootus, et lühemal ringil saab võistluse korraldada, aga eilne päev läbi sadanud vihm kustutas ka selle lootuse ning otsuse langetamisel palju variante ei pakkunud.

"Kõige rohkem on kahju, et esmakordselt rahvusvahelise Visma Ski Classicu kalendrisse kuulunud võistlusel plaanis osaleda mitmeid tuntud suusatajaid ka väljaspoolt Eestit. Eks tuleb tööd edasi teha ja järgmisel aastal uuesti üritada," sõnas Peets.

Alutaguse maratonile juba registreerunud osalejatele võimaldatakse järgmisele maratonile registreerimisel 50% soodustust või kasutada makstud osalustasu 6. juunil toimuval Alutaguse rattamaratonil osalemiseks.