Alaver: sprinterite kohad ei näita tegelikku taset

 (53)
Mae, Veerpalu, Alaver ja Rehemaa
Foto: Andres Putting

Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver sõnas pärast sprindikoondise põrumist Davosi MK-etapil, et eestlaste kohad ei näita nende tegelikku taset.

Eesti sprinterite tänane etteaste ebaõnnestus — tavadistantside sõitja Aivar Rehemaa oli viiest eestlasest parimana 38. “Tõenäoliselt tegid sprinterid viimase nädala ettevalmistuses midagi valesti, Davosi kohad ei näita nende tegelikku taset,” lausus Alaver, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eilse klassikasõitjate etteaste, kus Andrus Veerpalu sai parimana 7. koha, hindas Alaver heaks.

“Väga hea olnuks siis, kui üks mees tulnuks esikuuikusse, kaks esikümnesse ja kolmas kahekümne parema hulka,” lausus ta. Mae oli eile 14. ja Rehemaa 26.

Positiivseks hindas eilse sõidu ka Veerpalu. “Meil läks täitsa hästi, päris paljud mehed said MK-sarja punkte,” lausus olümpiavõitja. “Ise olen nüüd olnud kahel etapil esikümnes (Veerpalu sai ka Kuusamos 15 km klassikasõidus seitsmenda koha — toim), see on väga kõva. Üle pika aja olin kahel võistlusel järjest konkurentsis, selle üle tunnen heameelt.”

Jaak Mae jäi samuti oma etteastega rahule. “Võrreldes Kuusamo võistlusega suutsin vahet Veerpaluga vähendada,” ütles kodusele rivaalile 11 sekundiga kaotanud Mae.

“Mullust MK-sarja võitjat Lukaš Bauerit õnnestus võita. Norralaste Anders Auklandi ja Oddbjørn Hjelmesetiga liikusin enam-vähem ühes rütmis. Lõpus jäin Auklandile alla.”