Teksades spagaadi teinud Baruto: harjutada tuleb järjekindlalt iga päev

 (2)
Teksades spagaadi teinud Baruto: harjutada tuleb järjekindlalt iga päev
Delfi lugeja foto

Pühapäeval väisas ozeki Baruto Vinni spordikompleksis asuvat Spordiklubi Sakura treeningsaali, mis kannab selle auks, et vägilane siit oma sumoteed alustas nimetust Baruto Dojo.

Seekord ühistreeningut ei toimunud. Ühises vestlusringis esitasid noored sakuralased ja parasjagu Vinnis olümpiapronksi Aleksei Budõlini juhendamisel treeninglaagris viibivad Eesti juunioride judokoondise liikmed Barutole küsimusi. Kuuldi palju huvitavat sumomaadlejate elust, meie vägimehe käekäigust Jaapanis ning tema tulevikuplaanidest.

Küsimusele, et kuidas on võimalik nii hästi painduda, et spagaadis kõhuli lamada, vastas Baruto: „Tegelikult on see meil tavaline puhkeasend. Et seda saavutada, on retsept väga lihtne. Tuleb harjutada järjekindlalt iga päev. Kasvõi 10 minutit, aga iga päev.“ Tõestamaks kui lihtne see on tegi Baruto ilma igasuguse soojenduseta teksades rahulikult spagaadi.

Pühapäeval 19. detsembril toimub Vinnis kuni 12-aastaste laste jõuluturniir sumos. Võistlus on valikturniiriks 16. jaanuaril Ungaris Érdi linnas toimuvale rahvusvahelisele sumoturniirile. Auhinnad paneb välja Makita.