Sumomaadleja Barutol kuuest kuus

 (45)
Eesti sumomaadleja Baruto (vasakul)
Reuters/Scanpix

Eesti sumomaadleja Baruto ei vääratanud Tokyos toimuval Aki-basho sumoturniiril ka kuuendal võistluspäeval, kui alistas Koryu.

22-aastane Baruto (197cm, 170kg) võitis täna 23-aastase Koryu (185cm, 152kg) tehnikaga oshidashi.

Oshidashi (otse väljalükkamine): ründaja lükkab vastase ringist välja ilma mawashi’st kinni võtmata. See on üks tuntumaid sumotehnikaid, mis on eriti populaarne tsuki/oshi (lükkamine/tõukamine) spetsialistide seas.

Baruto on käimasoleval turniiril Juryo divisjonis võitnud nüüd ainsa sumotorina kõik kuus matši. Viie võiduga jätkavad Wakakirin ja Chiyohakuho, neli võitu on viiel sumotoril.

Kui Baruto, kes on karjääri jooksul saanud 130 võitu ja 40 kaotust, on hetkel sumo pingereas Juryo lääne 9. kohal, siis Koryu on Juryo ida 6. kohal.

Koryu, kellel on Aki-bashol kuuest matšist kolm võitu, tegi Juryo debüüdi alles käeoleva aasta jaanuaris, oma karjääri jooksul on ta saanud 182 võitu ja 131 kaotust.

Baruto homne vastane on kolme võiduga jätkav Jumonji, keda eestlane käesoleva aasta mais Hikiotoshi tehnikaga võitis. 31-aastane Jumonji (185cm, 161kg) on oma karjääri jooksul saanud 222 võitu ja 286 kaotust. Juryo debüüdi tegi ta 1998. aastal ja Makuuchi debüüdi kaks aastat hiljem. Sumo hierarhias kuulub Jumonjile Juryo lääne 13. koht.