Riho Rannikmaa: Kaido tunneb ennast pärast tseremooniat väga hästi, temas valitseb rahu

 (7)
Baruto Ekspressi
Baruto EkspressiFoto: Eero Vabamägi

Eesti sumo eestvedaja ja Kaido Höövelsoni usaldusisik Riho Rannikmaa ütles intervjuus Delfile, et endine sumomaadleja Baruto on praegu väga õnnelik Jaapanis ja lähiajal veel koju ei naase.

"Praegu on Kaido väga rahulik ja õnnelik, eile käis ta veel koos perega ühte sumoturniiri vaatamas ja väljas söömas," sõnas Rannikmaa Delfile. Tseremooniaaegsed emotsioonid olevat nüüdseks juba vaibunud ja asendunud sisemise rahulolutundega. Rannikmaa lisas, et enne veebruari lõppu Kaido Eestisse ei naase: "Kaidol on veel lahtised otsad Jaapanis kokku panna."

"Lahtised otsad" tähendavad peamiselt pooleliolevaid äriplaane, millest lähemalt ei soostunud Rannikmaa rääkima. Pikal reisil olevat üks põhjus veel: pärast sumotori elukutsest loobumist ei saa Kaido enam nii vabalt Jaapanisse tulla ja ta peab tegema viisa. Seega võtab ta koos abikaasa ja perega praegusest reisist viimast.

Rannikmaa märkis veel, et vähemalt märtsikuus saab Kaidot Eestimaa pinnal kindlasti näha, sest ta olevat lubanud, et tuleb Vinni sumoturniirile ürituse patroonina. Vinni spordikompleksi sumosaalis asub Baruto-nimeline võistlusareen, kust sai alguse Kaido Höövelsoni sumokarjäär.