Koroonaviirus räsib ka Jaapani sumosporti: nakatunud on tallipealik ja viis maadlejat

 (3)
Koroonaviirus räsib ka Jaapani sumosporti: nakatunud on tallipealik ja viis maadlejat
Sumomaadlejad veebruaris Osaka raudteejaamas.Foto: AP/SCANPIX

Jaapani sumoliit andis teada, et koroonaviirusesse on nakatunud üks tallipealik ja viis maadlejat, mis seab veelgi rohkem kahtluse alla järgmisel kuul Tokyos toimuva suurturniiri.

Japan Times kirjutab, et koroonaviiruse on külge saanud Tokyos asuva talli Takadagawa pealik koos maadleja Hakuyozaniga, kes võistleb tugevuselt teises ehk juryo divisjonis.

Lisaks on tuvastatud veel neli nakatunud madalamate divisjonide maadlejate seast, kelle nimesid ja talle ei soovinud Jaapani sumoliit privaatsusele viidates avaldada.

Selle kuu alguses andis positiivse koroonaproovi veel üks madalama divisjoni sumotor, kellest sai esimene sellel spordialal viirusesse nakatunud sportlane.

Jaapani sumoliit on 15-päevase Tokyo suurturniiri juba kahe nädala võrra edasi lükanud ning selle uueks alguskuupäevaks on 24. mail, kuid õhus on variandid, et see võidakse pidada ilma pealtvaatajateta või suisa ära jätta.

Märtsikuine Osaka turniir toimus juba suletud uste taga, et hoida ära viiruse laialdasem levik.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!