Eesti Sumoliidu president valiti Rahvusvahelise Sumoföderatsiooni direktorite juhatusse


Andres Jaadla
Andres JaadlaFoto: eestisumo.ee

Mongoolias Ulaanbaataris toimunud Rahvusvahelise Sumoföderatsiooni kongressil valiti muude küsimuste kõrval Rahvusvahelise Sumoföderatsiooni uus direktorite juhatus (IFS Board of Directors). Juhatusse osutus valituks ka Eesti Sumoliidu president Andres Jaadla.

„Maailma sumoorganisatsiooni juhtorganisse kaasamine on suur au ja tunnustus käesoleva aasta oktoobris oma 20 tegevusaastat tähistava Eesti Sumoliidu arengule. Esile tuleb tõsta Eesti sumotoride edukat esinemist rahvusvahelistel suurvõistlustel. Läbi aastate on toodud Eestile rekordarvuna 299 medalit. Seejuures on märkimisväärne Riho Rannikmaa roll sumo arendamisel nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil ning Kaido Höövelsoni (Baruto) hiilgaval profisumo karjääril Jaapanis, mis on tõstnud meid maalima juhtivate sumoriikide hulka," sõnas Jaadla.

Rahvusvahelise Sumoliidu kongressile järgnevad 30.-31. juulil sumo maailmameistrivõistlused, kus eestlastest asuvad dohyol võistlustulle Meelis Höövelson (meeste absoluutkategooria), Oliver Valdre (meesjuunioride absoluutkategooria), Kai Pähkel (naisjuunioride absoluutkategooria), Luisa Lausvee (naisjuunioride raskekaal) ja Enelin Leichter (naisjuunioride keskkaal).