DELFI VIDEO JA FOTOD: Baruto avas Tallinnas näituse.... ja lendas seejärel kohe Jaapanisse

 (6)
Baruto. 10 aastat Jaapanis
Baruto. 10 aastat JaapanisFoto: Ilmar Saabas

Täna avati Kiek in de Köki suurtükitornis Eesti Spordimuuseumi näitus „Baruto. 10 aastat Jaapanis.“ Mõistagi oli pidulikul sündmusel kohal ka sumomaadluse absoluutsesse tippu jõudnud ja sadade miljonite poolehoiu pälvinud Kaido Höövelson isiklikult. Aega polnud küll ülemäära palju, sest ees ootas järjekordne lend Jaapanisse. Tänavu juba neljandat korda.

2004. aastal Jaapanisse sumomaadlejaks siirdunud Kaido oskas tollal vaid unistada, et kümne aasta pärast tagasi kodumaale tulles on ta jätnud selja taha sportlaskarjääri, mida ehivad nii mitmete rekordite purustamised, sumo eliitturniiri võit kui ka sumohierarhias paremuselt teisele positsioonile tõusmine. Eesti Spordimuuseumi näitus „Baruto. 10 aastat Jaapanis.“ ongi pühendatud tagasivaatena Kaido Höövelsoni ainulaadsele teekonnale Lääne-Virumaalt sumomaailma absoluutsesse tippu.

Näitus võimaldab Eestis esmakordselt näha mitmeid Barutole kuuluvaid unikaalseid esemeid, alates sumopõllede ja kimonote kollektsioonist kuni väärikate auhindade ja meeneteni välja. Väljapaneku kõige haruldasem eksponaat on sumoturniiri võitjale omistatav rändauhind, Imperaatori karika ametlik koopia, mis on tõenäoliselt ainus, mida saab näha väljaspool Aasiat. Lisaks saab külastaja teadmisi Eesti sumoloost ja sumomaadluse üldisematest põhimõtetest.
Seotud lood:

Vaata Kaido Höövelsoni Delfile antud intervjuud: