Baruto konkurent eemaldati järgmiselt turniirilt

 (9)
Baruto (vasakul) kohtub Kotomitsukiga, sumo
AFP/Scanpix

Profisumo tippude hulka kuuluv jaapanlane, ozeki Kotomitsuki, ei võistle 11.-25.juulil Nagoyas toimuval suurturniiril. Selle karistuse määras sekitorile tema treener Sadogatake-beya oyakata Mitsumune Sadogatake ning Jaapani Sumoliidu (Nihon Sumo Kyokai) direktorite nõukogu kiitis selle otsuse heaks.

Vaatamata esialgsele eitamisele oli Kotomitsuki sunnitud lõpuks tunnistama, et on mitme aasta jooksul eksinud seaduse vastu, tehes põrandaalusel totalisaatoril suuri panuseid pesapallimatšidele.

Selline informatsioon levis kohalikus ajakirjanduses juba mai lõpus, kuid 34-aastane Keiji Tamiya eitas oma süüd seni, kuni ajakirjanike poolt esitatud süüdistused leidsid politsei poolt faktilise kinnituse.

Asja uurimine pole aga lõppenud ning kui tuvastatakse, et sumoprofist hasartmängijal on tihedad sidemed ka kuritegeliku maailmaga, võib karisus muutuda tunduvalt karmimaks.

Ametlikult on Jaapanis lubatud panuseid teha hobuste võiduajamistele, autode ja mootorrataste võidusõitudele ning keirinile. Erinevad põrandaalused totalisaatorid on Jaapani kuritegeliku maailma, yakuza, kontrolli all.

Jaapani Sumoliidu sisemise juurdluse viimastel andmetel on lisaks Kotomitsukile tunnistanud oma ebaseaduslikke panuseid pesapallimatšidele veel 28 inimest. 36 meest on aga pihtinud, et on mänginud rahale tehes panuseid golfile ja erinevatele rahvuslikele lauamängudele. Kõiki eksinuid on karmilt hoiatatud.

Hoiatuse saanud maadlejate ja treenerite nimesid, ametiposte ning staatust pole avalikustatud.