VIDEO | Põlvitamisskandaal jätkub: USA asepresident jalutas Trumpi korraldusel Margus Hundi mängult minema

 (69)
Colts võitis lisaajal

Ameerika jalgpalli liigas NFL pole endiselt vaibunud põlvitamisskandaal ehk mustanahaliste mängijate komme hümni ajal ühele põlvele laskuda.

USA asepresident Mike Pence külastas täna Margus Hundi koduklubi Coltsi ja 49ersi mängu Indianaplises, kuid lahkus sealt kohe pärast hümni. President Donald Trump teatas hiljem Twitteri vahendusel, et see oli tema korraldus.

"Palusin asepresidendil Pence'il staadionilt lahkuda, kui mõni mängijatest põlvitab ja meie riiki lugupidamatult suhtub," ütles Trump.

Põlvitamise komme sai alguse juba eelmisel hooajal, kui sellega alustas San Francisco 49ersi mängujuht Colin Kapernick. Trumpi negatiivsete kommentaaride järel on aktsiooniga ühinenud üha rohkem mängijaid. Hiljuti võis protestiga liitumas näha ka Hunti ennast, kes jäi küll hümni ajal püsti, kuid hoidis mustanahaliselt mängijalt õlast ja langetas pea.

Colts võitis mängu lisaajal 26:23. Vaid viivuks mängu pääsenud Hunt ühtegi statistilist näitajat kirja ei saanud.

Viiest mängust on Colts teeninud ühe võidu normaalajal ja ühe lisaajal, üks on ka lisaajal kaotatud. AFC Lõunadivisjonis asutakse kindlalt viimasel kohal. American Football konverentsis ollakse altpoolt kolmandad. Kõik viis mängu kaotanud 49ers on teises konverentsis eelviimane.

San Francisco 49ersi mängijad hümni ajal. Foto: AP/SCANPIX
Seotud lood:


Indianapolis Coltsi mängijad jäid püsti. Foto: USA Today Sports/Scanpix

Coltsile võidu toonud episood: