VIDEO | Nelja-aastaselt tahtis ta oma kätt ise kööginoaga ära lõigata, nüüd teenib ta suurt raha. NFL-is debüteeris ühe käega jalgpallur


Ameerika jalgpalli liigas NFL-is tehti nädalavahetusel ajalugu: esimest korda käis platsil ühe käelabaga mängija, kui Seattle Seahawksi eest debüteeris nende kevadine draftivalik, linebacker Shaquem Griffin.

Griffin sündis väärarenguga, mistõttu ei arenenud tema vasaku käe sõrmed. Nelja-aastaselt üritas ta suure valu tõttu ise lihunikunoaga oma näppe ära lõigata, ent õnneks sattus ema talle peale ning järgmisel päeval pandi arsti juurde aeg, et käelaba amputeerida. Hoolimata sellest on Griffin suutnud saada väga heal tasemel sportlaseks, tehes koos oma kaksikvenna Shaquilliga kaasa nii kergejõustikus, pesapallis kui ameerika jalgpallis.

Linebacker'ina on Griffini rolliks väljakul vastaste rünnakute takistamine - täpsemalt öeldes on ta mõnes mõttes esimese kaitseliini varuvariandiks, tal tuleb peatada nii palliga jooksu pistnud ründajaid kui ka pikki sööte vahelt lõigata.

NFL-i debüüt Griffinile paraku võitu ei toonud - Seahawks jäi kohtumises Denver Broncosega 24:27 alla.