Vastulöök Trumpile: terve NFL-i meeskond põlvitas kohtumise eel

 (69)
Põlvitavad New Orleans Saintsi mängijad.
Põlvitavad New Orleans Saintsi mängijad.Foto: MATTHEW CHILDS, Action Images via Reuters

Londonis toimunud ameerika jalgpalliliiga NFL-i kohtumise eel laskusid New Orleans Saintsi mängijad kõik ühele põlvele. Mustanahalised sportlased on USA-s juba pikemat aega protesteerinud hümni ajal põlvitamisega ning üritanud niimoodi tähelepanu pöörata rassiprobleemidele.

Viimasel ajal on kogu aktsioon saanud aga palju suuremat vastukaja, kuna sportlastega on sõnasõtta asunud USA president Donald Trump, kelle sõnul tuleks protestivad spordistaarid kõik vallandada.

New Orleansi ja Miami Dolphinsi vahelise kohtumise eel laskusid kõik Saintsi tiimi liikmed protestiks ühele põlvele. Nende protest oli siiski tavapärasest veidike erinev, kuna hümni ajaks tõusti taas püsti.

“On väga oluline, et NFL-i mängijad seisaksid homme kõik püsti. Hümni ajal tuleb alati püsti seista. Austage meie lippu ja riiki,“ kirjutas Trump eile Twitteris.

Kui Saintsi mängijad tõusid kõik hümni ajaks püsti, siis kolm Dolphinsi mängumeest (Julius Thomas, Michael Thomas, Kenny Stills) jäid hümni ajaks siiski põlvitama. Eelmisel nädalal põlvitas veel 7 Dolphinsi mängumeest.