Mänguskoori avas Ravens, kui Anquan Boldin püüdis Joe Flacco 13-jardise söödu ja viis Baltimore`i klubi 7:0 juhtima. Avaveerandi lõpus vähendas 49ers kaotusseisu 3:7-le.

Teist veerandit domineeris selgelt Ravens, kes pääses veerandi lõpuks juba 21:6 ette.

Teise poolaja alguses seisul 28:6 kustusid enamus New Orleansi 73 000-kohalise staadioni tuledest. Täielikust pimedusest päästis staadioni lisa-energiaallikas, kuid staadioni koridori tuled ei töötanud ning seiskusid ka eskalaatorid. Elektrikatkestus kestis 34 minutit.

49ers sai mängu jätkudes koguni 17 punkti järjest ning kolmanda veerandi lõpuks oli Ravensi edu vaid 28:23.

Kuigi 49ers üritas neljandal veerandil meeleheitlikult ning jõudis korraks kahe punkti kaugusele,  vahet neil päris tagasi mängida enam ei õnnestunudki. Baltimore, kes oli viimati jõudnud suure tiitlivõiduni 2000. aastal, sai raske võidu 34:31.

Tänavuse Super Bowli väärtuslikumaks mängijaks valiti Joe Flacco Ravensist.