Ameerika jalgpalli profiliiga NFL teenib meeletut tulu

 (3)
NFLi mäng, pilt on illustratiivne
NFLi mäng, pilt on illustratiivneAFP

Ameerika jalgpalli profiliiga NFL, kus mängib ka Margus Hunt, on põrgulikult edukas müügiartikkel. Raha voolab sisse ojadena.

Nagu selgub Green Bay Packers meeskonna finantsaruandest, teenis liiga mullu enam kui 8 miljardit dollarit tulu, millest igale klubile "kukkus" 255 miljonit. Meeletu sissetulek moodustub enamjaolt teleõiguste summadest, kirjutab ESPN. Olgu siia võrdluseks ära toodud, et Eesti vabariigi käesoleva aasta eelarve, kus tuludeks on planeeritud 10,33 miljardit eurot. Võrreldav suurusjärk.

Packers suutis klubina ise teenida 199 miljonit dollarit, mis tähendab, et aastane tulu oli poole miljardi lähedale, täpsemalt 454 miljonit.

Viimase kaheksa aasta jooksul on meeskond mängupaika Lambeau Fieldi investeerinud 370 miljonit. Vaatamata sellele ollakse kasuminäitajate osas samuti plussis. Mullu oli puhaskasum 38,6 miljonit.

Packers on kahel korral võitnud Super Bowli, seda 1997. ja 2011. aastal.

Eelmisel hooajal jäi Packers küll play-off´ist välja, ent publiku huvi mängude vastu on jätkuvalt röögatu. Meeskonna kodustaadion mahutab 81 435 pealtvaatajat, hooajapiletite tahtjaid on aga 135 000.