Tõeline hipstervalik? Kersti Kaljulaid avaldas ühe jalgpallitiimi, kellele ta on mõned aastad tagasi kaasa elanud

 (18)
President Kaljulaidi teine päev Narvas
Kersti KaljulaidFoto: Jaanus Lensment

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid külastas täna Narvas Premium liiga jalgpallikohtumist kohaliku Transi ja Pärnu Vapruse vahel. Poolajal andis ta ETV telestuudios põgusa intervjuu, kus avaldas muuhulgas ka ühe põneva infokillu.

Kui Kaljulaidilt küsiti, kuidas ta maailma ja Eesti jalgpalli võrdleb, tunnistas president, et ta jalgpalli väga tihedalt ei jälgi, ent on sellegipoolest ühele tiimile varem kaasa elanud.

"Ma ei ole kuidagi ekspert. Olen mõned aastad kaasa elanud FC Tricolore Gasperichi lasteliiga võistkonnale, sellepärast, et üks mu poegadest mängib," avaldas Kaljulaid.

"Seega ei julge ma võrdlusi või arvamusi esitada, aga mulle meeldib see õhkkond ja ma arvan, et jalgpall peaks olema kättesaadav kõikidele lastele. Ka minu poeg mängis klubis, kus põhiliselt olid lapsed kodudest, kus võib-olla väga palju ressursse ei olnud, aga siiski oli neil vähemasti võimalus tulla jalgpallitrenni ja olla seal tubli ja tugev."

Tricolore Gasperich on Luksemburgi pealinnas Luxembourgis tegutsev amatöörklubi, mille noortetiimi ridades Kaljulaidi poeg pallis. Tricolore esindustiim pallib riigi madalamtes liigades.