Pole paha: Siim Liivik teenis Soomes üle 5000 euro kuus

 (18)
Vaata, milline on Aksalu ja Rooba teenistus
Robert Rooba, Siim Liivik
Siim Liivik (vasakul) ja Robert RoobaFoto: blues.fi

Iltalehti avalikustas täna mastaapse uuringu, kus on välja toodud Soome riigitöötajate, sportlaste ja teiste avaliku elu tegelaste aastapalgad.

Sportlastest on riigi rikkaim sportlane Kimi Räikkönen, kes pistis möödunud aastal tasku 18 miljonit* eurot (2013. aastal teenis "Jäämees" 22 miljonit eurot - toim.). Vormel-1 piloodile järgnevad NHL-i mängijad Mikko Koivu, Tuukka Rask, Kari Lehtonen ja Pekka Rinne, kelle aastateenistus jääb 6-7,3 miljoni euro vahele. Teine soomlasest F1 piloot - Valtteri Bottas teenis mullu 12 kuuga 2 miljonit eurot.

Välja on toodud ka endise suushüppaja Matti Nykäneni aastateenistus, mis väidetavalt ligi 200 000 euro peale jääb. Samas suurusjärgus on ka laskesuusataja Kaisa Mäkäräineni aastapalk. Kuna antud nimekiri koostati maksuandmete põhjal, on siit puudu mitmed suurnimed, kes tegutsevad välismaal ja seega oma makse Soome riigile ei maksa.

Liivik teenis Roobast 3 korda rohkem

Loomulikult oli luubi all ka Soome jäähoki kõrgliiga, kus Espoo Bluesi ridades tegutsevad kaks meiegi meest Siim Liivik ja Robert Rooba. Liivik teenis Iltalehti väitel mullu 12 kuu peale 64 803 eurot, mis teeb eestlase kuupalgaks ligikaudu 5400 eurot. Noorem mees Rooba teenis aastaga 20 239 eurot (1686 eurot kuus).

Selle kõrval on huvitav välja tuua veel Eesti jalgpallikoondise esiväravavaht Mihkel Aksalu, kes 2014. aastal SJK särgis 31 595 eurot (2633 eurot kuus) teenis. Võrdluseks - mullune uuring avalikustas, et Eesti koondise ründaja Ats Purje teenis 2013. aastal KuPSi ridades 56 685 eurot, mis tegi mehe ühe kuu brutotasuks 4723 eurot.


*- Kõik väljatoodud summad (v.a Purje) on 2014. aastal teenitud brutopalgad ja siia pole sisse arvestatud erinevaid boonuseid; samuti võivad mängijate lepingus olla lisapunktid, misläbi klubi näiteks elamis- ja söögikulud katab