Manny Pacquiao annetab poole oma hiigelteenistusest heategevuseks

 (17)
Floyd Mayweather Jr. ja Manny Pacquiao
Floyd Mayweather Jr. ja Manny PacquiaoAFP

Laupäeval Floyd Mayweatherile kaotanud Filipiinide poksija Manny Pacquiao annetab koguni poole selle matši teenistusest heategevuseks.

36-aastane Pacquiao, kes jäi Mayweatherile alla kohtunike häältega, teenis kaotuse eest vähemalt 120 miljonit dollarit (umbes 110 miljonit eurot).

Pacquiao promootor Bob Arum teatas juba "sajandi matši" eel ajakirjanikele, et pool tema hoolealuse teenistusest läheb heategevuseks. "Ma olen täiesti kindel, et pool sellest, mida Manny teenib, annetab ta heategevuseks. Selline lihtsalt on Manny. Aga me ei soovi pikemalt rahast rääkida," sõnas Arum.

Poksilegend Sugar Ray Leonard on juba hoiatanud, et Pacquiao on liiga helde: "Pacquiao üritab kõiki aidata, nagu mina, kuid tervet maailma ei ole võimalik aidata. Vahel tuleb ka öelda "ei". Ka mul oli esimest korda seda raske öelda ning nii ma annetasin mitmeid ja mitmeid miljoneid."

38-aastane Mayweather võitis laupäeval Las Vegases Pacquiaod kohtunike ühepoolse otsusega 118:110, 116:112, 116:112. Kauaoodatud matši osaliste vahel läks jagamisele umbes 300 miljonit dollarit, millest 180 miljonit sai tänu varem sõlmitud lepingule endale Mayweather.