"Kodutööna mängite Football Manageri!" Miks ka mitte!

 (4)
"Kodutööna mängite Football Manageri!" Miks ka mitte!
Foto: REUTERS/SCANPIX

Šotimaa haridusametnikud plaanivad koolide kehalise kasvatuse õppekavasse viia sisse populaarse Football Manageri arvutimängu, et lastes jalgpalli vastu huvi tõsta.

Šoti kehalise kasvatuse õpetajate liit arutas sel nädalal, kas nende programmi võiksid kuuluda spordiga seotud arvutimängud nagu Football Manager ja Just Dance, vahendab Daily Mail.

"Videomängude taga on teooria, mis võiks kooliõpetajatele palju pakkuda. Ma ei arva, et õpilased peaksid rohkem videomänge mängima, aga meil on kohutavalt palju õppida, kuidas noori inimesi õppima motiveerida," rääkis konverentsi üks eestkõnelejaid, endine Briti Südamefondi direktor Len Almond.

Almond lisas, et videomängud ei suudaks kunagi asendada traditsioonilist kehalist kasvatust, kuid käis välja idee, et Football Manager võiks olla väärtuslik tööriist laste jalgpallihuvi kasvatamiseks.

"Jalgpallimeeskondade juhendamine võiks olla huvitav asi, mida noorte inimestega proovida teha. Sa planeerid, juhid ja teed otsuseid ning see aitab noorel inimesel spordiala paremini mõista," ütles ta.