Kas kunstrinnad on fitnessis tõesti hädavajalikud? Ott Kiivikas ütles terava sõna sekka

 (87)
Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis 2016
Kui tuharalihaseid saavad sportlased jõusaalis treenida, siis rindadega on keerulisem.Foto: Ilmar Saabas

Eestis üha populaarsemaks muutuva fitnessi puhul tekitavad palju poleemikat kunstrinnad. Kas tippu jõudmiseks on vaja lasta kirurgil end kohendada või saab ka muidu hakkama?

Bikiinifitnessis Eesti tippu jõudnud Jekaterina Remets on meedias selgitanud, et rindade suurendamine pole mitte moeröögatus, vaid vajalik, kui tahad kõrgetele kohtadele tulla. Hinnatakse selle ala puhul ju eelkõige kehaproportsioone ja naiselikkust. Pealegi võistlusteks rasva kaotades kipuvad rinnadki kahanema.

Kui aga kohtunikud panevad rinnapartiid suurendada laskvatele atleetidele automaatselt kõrgemaid hindeid, tekib moraalne dilemma: kas raha eest saab siis tulemust parandada?

Kanal2 saade „Reporter“ küsis nädalavahetusel peetud Eesti kulturismi ja fitnessi meistrivõistlustel arvamust vanameister Ott Kiivikalt. „Inimesed tihti ei hakka esmalt treenimagi, vaid panevad kõigepealt rinnad, siis otsustavad saali minna. Teeme nii, et minge kõigepealt sporti tegema, kui olete saavutanud mingi taseme, siis võiksime seda edasi arutada,“ soovitas Kiivikas enne lõikusele minekut esmalt aastaid jõusaalis vaeva näha.

Hea spordisõber, milline on sinu seisukoht selles küsimuses?