HULL AMEERIKA: mehed lasevad end steriliseerida, et vaadata korvpalli!

 (48)
Naised kääridega
Naised kääridegaAFP

USA-s laseb üha enam mehi end märtsikuus kliinikutes steriliseerida, et saada lõikuse järel ettenähtud neli vaba päeva ja veeta need ülikoolide korvpalli play-offe vaadates.

Kliinikud teavad, kuidas mehi ligi meelitada. Kui ülikoolikorvpalli play-offe kutsutakse märtsihulluseks – March Madness – siis meedikud on leiutanud termini vasektoomiahullus – Vas Madness.

„Kas tahad vaadata korvpalli? Tule lase end steriliseerida ja naudi seejärel mänge,“ kuulutavad kliinikute kodulehed.

Lisaks vabadele päevadele pakutakse patsientidele erinevaid auhindu, kui nad lasevad end suguvõimetuks lõigata: tasuta pitsat, korvpalliteemalist nänni ja muud säärast. Utah Ülikooli haigla hõikab välja, et iga märtsis steriliseeritu osaleb sama kooli korvpallimeeskonna logoga palli loosimisel.

Idaho Uroloogia Kliinik külvab aga värskelt steriliseeritud kingitustega üle. Operatsiooni järel saab 2014 aasta Fiesta Bowli pesapallimütsi, tasuta taksosõidu koju, paki pähkleid, ühe pizza, paki paisumaisi, paki külmutatud herneid ja kõige tipuks veel pusle, mida saab mängudevahelisel ajal kokku panna.

Võiks arvata, et USA mehed ei lähe reklaami õnge, aga võta näpust – märtsis tehakse 50 protsenti rohkem vasektoomialõikusi, kui mõnel teisel kuul.