FOTOD ja VIDEO: Vanglast vabanenud Oscar Pistorius veedab ülejäänud karistusaja uhkes häärberis

 (9)

Mullu oma tüdruksõbra Reeva Steenkampi tapmises süüdi mõistetud endine kergejõustiklane Oscar Pistorius pääses eile õhtul trellide tagant vabaks.

Invasportlasele määrati oma tüdruksõbra tapmise eest küll 5-aastane vanglakaristus, aga pärast 12 kuud on Pistoriusele antud luba koju naasta. Pistoriuse vabanemine oli päevakorras ka augusti keskel, kuid toonane otsus lükati Lõuna-Aafrika Vabariigi justiitsministri Michael Masutha poolt tagasi.

Enam aga takistusi Pistoriuse vabanemisel ei olnud ja seega võiski mees vanglamüüridega hüvasti jätta. Ülejäänud neli aastat oma karistusest kannab Pistorius ära koduse järelvalve all, ehk nii-öelda "koduarestis". Säärane praktika on Lõuna-Aafrika Vabariigi õigussüsteemis üpriski tavapärane.

Koht, kus Pistorius neli aastat koduarestis viibib, on tema onule kuuluv häärber. Pretoria linna rikkas Waterkloofi rajoonis paiknev 3-korruseline elupaik on ehitatud endise kiriku peale. Samuti on uhkes majas olemas oma bassein.

Need kõik faktid ei ole meelepärased Lõuna-Aafrika Vabariigi üldsusele, kes leiavad, et säärane lahendus reaalset karistuse funktsiooni ei kanna. Samuti on juba varasemalt räägitud, et Pistorius ei pea majas kandma jälitusseadet, võib ilmselt hakata vaikselt taas treenima ning aja möödudes hakatakse mehele jagama erinevaid ühiskondlikult kasulikke töid.

28-aastane Pistorius on oma karjääri jooksul jõudnud võita 8 olümpiamedalit, neist 6 kuldset. 2012. aastal tegi ta ajalugu, osaledes Londonis nii paraolümpial kui "tavalisel" olümpial.