DELFI VIDEO: Korvpallurid end maratonil rekordite raamatusse seekord ei kirjutanud

 (2)
SEB Sügisjooks
SEB SügisjooksFoto: Priit Simson

SEB Tallinna Maratonil läksid tänavakorvpallurid püüdma uut Guinessi rekordit maratoni läbimises korvpalliga. Kahjuks jäi kiireimal senisest rekordist puudu vähem kui minut - Joosep Moosesese lõppaeg oli vaid 56 sekundit rohkem kui senine Guinessi rekord (3:23:42).

Kokku alustas maratoni palliga läbimises 7 pallurit, kellest 6 jõudis edukalt finishisse, kusjuures idee algataja Reigo Kimmel oli 6 tunni ja 21 minutiga viimane ametlikult lõpetanud maratoonar.

Kuni poole distantsini juhtis palluritest alla 3:00 tempot hoidnud Marti Medar, kes peale 30. kilomeetrit pidi jalakrampide tõttu tempo maha võtma.

"3:23 on väga kiire aeg, oleks olnud tore kui sellise ilusa ilmaga oleks Tallinnas ka rekord sündinud, kuid ehk seda suurem on järgmisel aastal tänavakorvpalluritel uut rekordit püüdma tulla", hindas Sprite tänavakorvpalli sarja eestvedaja Reigo Kimmel üritust. "Mina käisin esimesel ringil ka Schnelli korpalliväljakutel peale viskamas, kuid teisel ringil tekkis Pirita teel jalakramp, mis võimaldas 10km kepikõndijate vahel rahulikult lõpuni jalutada", rääkis Kimmel.

Delfi tegi maratoni eel ühe korvpalluriga ka juttu.