DELFI VIDEO: Ameerika auto Plymouth Coupe müüdi Tanel Leoki oksjonil maha 7000 euroga

 (2)
DELFI VIDEO: Ameerika auto Plymouth Coupe müüdi Tanel Leoki oksjonil maha 7000 euroga
Oksjonitelk Lange motokeskuses. Mobiilifoto: Gunnar Leheste

Heategevuskrossil "Tanel Leok ja sõbrad" müüdi oksjoni viimase asjana maha 1951. aasta Ameerika auto Plymouth Coupe, mille lõpphinnaks kujunes 7000 eurot.

Pakkumine algas 100 eurost ning oksjoni lõppfaasis jäid konkureerima kaks meest, kes teineteist kordamööda 500 euroga üle trumpasid, kuni lõpuks saigi masin uue omaniku 7000 euroga.

Tegemist on Eestis ainulaadse Plymouth Coupe'iga. Lähiriikides on selliseid autosid siin-seal ostetud ja müüdud, nende hinnad on ulatunud 10 000 euro kanti.

"Tanel Leok ja sõbrad" toimus Eesti parima krossisõitja Tanel Leoki eestvedamisel viiendat korda ning ürituse tulud annetatakse õnnetuse tagajärjel liikumispuude saanud laste fondi. Traditsiooniliselt on mõned päevad pärast ürituse lõppu tšeki lastele Leok isiklikult üle andnud, nii toimub see ka tänavu.

Vaata väikest videoklippi oksjonist, kus muu hulgas müüdi maha itaallasest Moto GP ässa krossitsikli numbrimärk ning palju muid autogrammidega esemeid kuulsatelt motosportlastelt, oma kombinesooni andis oksjonile ka suusahüppaja Kaarel Nurmsalu.