Austraalia korvpallistaar muretseb, kas Tokyo olümpiaküla voodid seksimaratonile ikka vastu peavad

 (15)
Austraalia korvpallistaar muretseb, kas Tokyo olümpiaküla voodid seksimaratonile ikka vastu peavad
Foto: AFP/SCANPIX

Tokyo olümpia korraldajad tutvustasid eelmisel nädalal sportlaskülla paigaldatud taaskasutatud pappkarpidest ehitatud voodeid, mis kannatavad kuni 200-kilogrammist magajat, kuid Austraalia korvpallurit Andrew Boguti see ilmselgelt ei veennud.

Vähe sellest, et Boguti varbad 210 sentimeetrit pikal voodil kolme sentimeetri jagu üle ääre ulatuvad, moodustab ta oma kehakaalu juures juba üksinda rohkem kui poole konstruktsiooni kandevõimest. Vikipeedia andmetel kaalub pika NBA karjääriga 35-aastane korvpallur 118 kg.

"Suurepärane žest... Kuni sportlased oma võistlustega ühele poole saavad ja kõik need tuhanded välja jagatavad kondoomid olümpiakülas käiku pannakse," kirjutas Bogut Twitteris.


Olümpiaküla voodid tootnud firma Airweave kinnitas, et muretsemiseks polevat siiski põhjust. Senikaua, kuni voodit jagavad vaid kaks noort inimest...

"Oleme läbi viinud eksperimente, näiteks kukutanud vooditele raskusi," ütles vooditootja esindaja AFP-le. "Kuniks voodis on vaid kaks inimest, peaksid need vastu pidama."

Viimastel taliolümpiamängudel Pyeongchangis jagasid korraldajad sportlastele 110 000 tasuta kondoomi. Populaarse kohtuningurakenduse Tinder kasutamine hoogustus olümpialinnas peaaegu 350 protsenti.

2012. aasta Londoni olümpial paisati sportlaste käsutusse 150 000 kondoomi, mis oli olümpiamängude rekord, kuniks see Rio de Janeiros neli aastat hiljem purustati - Brasiilias ootas atleete ees 450 000 kondoomi ehk 42 eksemplari nina peale.

Tokyo olümpia korraldajad pole veel otsustanud, palju nemad kaitsevahendeid olümpiakülla jätavad, kuid ilmselt jääb see number samasse suurusjärku Londoniga.