Anett Kontaveidi järgmine vastane loobus 17aastaselt hiiglaslikust rinnapartiist

 (38)
Anett Kontaveidi järgmine vastane loobus 17aastaselt hiiglaslikust rinnapartiist
Simona Halep aastal 2008.Getty Images

Rooma tenniseturniiril imeliselt mängiva Anett Kontaveidi järgmine vastane on maailma neljas reket Simona Halep. Veerandfinaal peetakse homme, meie aja järgi kell 13:00. Ülekande mängust teeb Delfi TV.

25-aastane Halep sai kuulsaks tänu üsna haruldasele otsusele. 17-aastaselt lasi ta kirurgil kohendada oma rinnapartiid. Kuid kui üldjuhul soovivad naisterahvad taevataadilt saadut suurendada, siis rumeenlanna palus hoopis vähendada.

„Nende kaal teeb mulle muret. Ma ei suuda pallile kiiresti reageerida. Rinnad muudavad mängimise minu jaoks ebamugavaks. Mulle tegelikult ei meeldinud nad ka muidu igapäevases elus ja oleksin lõikuse ette võtnud ka juhul, kui ma poleks sportlane,“ selgitas Halep, kes varem kandis rinnahoidjaid suurusega 34DD. Operatsiooni järel jäi ta rinnahoidja suuruseks 34C.

Mine võta kinni, kas aitas lõikus või oleks areng tulnud nagunii, igatahes hakkas Halep WTA edetabelis tõusma. Läbimurre saabus aastal 2013, kui ta võitis kuus WTA turniiri. Karjääri jooksul on agressiivse tagajoonemängijana tuntud naine auhinnarahana teeninud peaaegu 17 miljonit USA dollarit, suurimaks saavutuseks on finaali jõudmine Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel (2014).

Simona Halep aastal 2017. Reuters