Virumaa Naiste Tugikeskuse toetuseks sõitis 706 ratturit


Rakvere Heategevuslik Rattaöö
Rakvere Heategevuslik RattaööFoto: Laura Ruus

Rakvere linnapäevade avalöögina reedel, 6. juunil kell 20.00 startinud Rakvere Heategevuslik Rattaöö tõi Virumaa Naiste Tugikeskuse toetuseks sõitma 706 ratturit.


Heategevuslikule Rattaööle eelregistreeris 533 ratturit, kes läbisid raja kas Virumaa Kolmikürituse raames või siis lihtsalt Rakvere Linnapäevi nautides. Võistluskeskuses kohapeal lisandus neile 173 ratturit, kes kõik 5 eurose osavõtutasu näol toetasid Rakvere Rattaöö heategevuspartnerit – Virumaa Naiste Tugikeskus MTÜ´d.

Rakvere linnas rahuliku grupisõiduna kulgevale 18 km pikkusele ringile startisid abivajajate toetuseks nii vanavanemad, emad-isad, kui ka noorukid. Tegemist ei olnud võistlusega ja ei fikseeritud raja läbimiseks kuluvat aega. Eesmärk oli nautida linnapäevade melu ja teha üheskoos head.

Virumaa Kolmikürituse peakorraldaja Marko Torm, kelle eestvedamisel mullu sarnase heategevusliku liikumissündmusega Rakvere Lille Kooli vaimupuudega lastele 3000 eurot koguti, jäi üritusega väga rahule. Tormi ütlusel on Rakvere omamoodi linn, kus mittemillestki sünnivad üle-Eestilist kõlapinda leidvad ideed, kus elukeskkond ja olemasoleva taristu järgi võiks eeldada kaks korda niipalju elanikke, kui tegelikult ja kus inimesed on jätkuvalt altid õlga alla panema hea eesmärgi nimel.

„Õnn on see, et rakverelane ja läänevirukas mõistavad, et ainult ühte hoides ja üksteist toetades saame rääkida õnnelikust ja arendavast kogukonnast. Suur tunnustus ka meie kaaskorraldajatele ja toetajatele,“ lisas Torm.

Rattaöö heategevuspartner on Virumaa Naiste Tugikeskus, kes heategevusliku toe näol planeerib suurendada teavitustegevust, et abivajaja nendeni jõuaks. Lisaks soovivad nad pakkuda täiendavat psühhoteraapia nõustamise teenust vägivalla üleelanud naistele ja lastele.

Rakvere Heategevusliku Rattaöö korraldaja on MTÜ Rakvere Maraton koostöös Rakvere Karmeli Koguduse, Virumaa Teataja, Rakvere Teatri, Rakvere Linnavalitsuse ja toetajatega.

Korraldajad annavad Virumaa Naiste Tugikeskus MTÜle heategevustšeki üle Rakvere Linnapäevade raames 7. juunil Pika tänava Laada kultuurilaval kell 12.00.