Üleeuroopaline koolispordipäev pakub osalejatele sportlikku meelelahutust


Üleeuroopaline koolispordipäev pakub osalejatele sportlikku meelelahutust
Foto: Pressimaterjalid

Reedel, 27. septembril tähistatakse Euroopa spordinädala raames ja Eesti Koolispordi Liidu eestvedamisel kõikjal Eestis üleeuroopalist koolispordipäeva.

Euroopa koolispordipäeva eesmärgiks on liikumisrõõmu jagamine koolinoorte hulgas ja inimeste kehalisele aktiivsusele tähelepanu pööramine.

Üritusest võtab osa enam kui poolsada kooli üle Eesti. Sel aastal on lisaks sportimisele fookuses ka tervislik ja täisväärtuslik toitumine.

Üle vabariigi korraldatakse Euroopa koolispordipäeva raames erinevaid üritusi - spordipäevi, orienteerumisi, miniolümpiaid, ratta- ja seiklusmatku, maastikumänge ning palju muud põnevat.

Tartu Tamme koolis leiab aset tähtsündmus liikumispäeva näol, millest võtavad osa kõik õpilased ja õpetajad. Liikumispäeval ei tegeleta traditsiooniliste spordialadega, vaid lahendatakse erinevaid ülesandeid, mis nõuavad spordi seostamist matemaatika, võõrkeelte, loodusõpetuse, muusika ja teiste õppeainetega. Õpilased saavad arendada koostööoskust ja tugevdada "Meie klassi" tunnet. Ürituse toimimise eest vastutavad õpilased ise ja saavad seeläbi ka esmase kogemuse ürituste korraldamise vallas.

Euroopa koolispordipäeva on korraldatud alates 2015. aastast. Ürituse eestvedajaks Eestis on Eesti Koolispordi Liit.

Täiendav info Eesti Koolispordi Liit, tel. 66 70 603, 66 70 604
info@koolisport.ee

Ürituse ametlik veebileht: www.essd.eu/et