Tule 31.03 kuulama ortopeedi seisukohalt loengut spordivigastustest ja nende ravist


Madis Rahu
Ortopeedia Arstide ortopeed dr Madis RahuFoto: Taavi Arus

Spordivigastused võivad tekkida õnnetusest, mida ette näha on pahatihti väga raske. Kuid enamikel juhtudel tekivad kaebused liigsest või vale koormusega treenimisest. Just sellist tüüpi vigastusi on võimalik ära hoida kui omate põhjalikke teadmisi harrastatava spordiala ja temaga sagedamini kaasuvate vigastuste kohta. Kui aga vigastus on juba tekkinud, on hea teada, mis raviks vaja teha, kuhu pöörduda mis juhul ning kuidas sellest kõige kiiremini ja ilma tagasilöökideta taastuda.

Tule kuulama 31. märts algusega kell 18.00 dr Madis Rahu loengut Enamlevinud spordivigastused, ennetamine, diagnoos ja ravi ortopeedi seisukohalt.  

Loeng toimub Tallinna Ülikooli Pedagoogilise seminari õppehoones Räägu 49, Tallinn. Loengu pikkus 1,5 tundi. Osavõtutasu on 5 eurot (maksmine kohapeal, sularahas).

Vajalik on eelnev registreerimine: katrin.soidra-zujev@tlu.ee.

Lektorist: dr Madis Rahu on üks tunnustatumaid Eesti ortopeede ning artroskoopia- ja sporditraumatoloogia spetsialiste. Fokusseerinud nii tipp- kui harrastussportlaste terviseseisundi parandamisele, vigastuste ravile. On ortopeedilist ravi pakkuva erahaigla Ortopeedia Arstid üks omanikest ja tegevarst. Lisaks on Ta Tartu Ülikooli Kliinikumi Sporditraumatoloogia osakonnas ortopeed-traumatoloog. Tema patsientide hulka kuuluvad paljud Eesti tipp- ja harrastussportlased, sh Kaia Kanepi, Mikk Pahapill jpt. On Eesti Artroskoopia ja Sporditraumatoloogia Seltsi juhatuse esimees ja ühingu asutajaliige ning kuulub mitmetesse Euroopa ja ülemaailmsetesse valdkonna organisatsioonidesse.

Seotud lood:

Käesolev loeng on loengusarja TREENI TEADLIKULT kevad 2015 loeng. Sari on suunatud harrastussportlastele, lastevanematele, perearstidele, treeneritele ja kehalise kasvatuse õpetajatele. Kokku on sarjas sel kevadel 11 loengut iga teisipäev kuni mai keskpaigani. Registreerida võib kõigile või valitud huvipakkuvatele üksikutele loengutele, sest iga nädal on iseseisev teema.

Aprillikuu loengud samas sarjas on:
07.04 Harrastaja tennise ABC - tennisetreener Silver Karjus
09.04 (neljapäeval eriloeng) Vitamiinide ja mineraalainete mõju organismile ja sportimisele - laboriarst dr Anneli Raave-Sepp
14.04 Füsioterapeutilised võtted edukamaks ja kiiremaks tulemuseks - füsioterapeut Indrek Tustit
21.04 Treeninguga seotud joogid ja nende tarbimine - TÜ
professor Vahur Ööpik
28.04 Kuidas panna ihu ja vaim koos sportima? Võtteid jooga, meditatsiooni ja tantra õpetustest - TLÜ India ja Kesk-Aasia kultuuriloo lektor Martti Kalda

Koostöös korraldajatega on Delfi filminud ka osa loenguid. Huvilised saavad järelvaadata kõiki 1,5 tunniseid loengud. Need leiab artikliga seonduvalt alt.