"Treeni teadlikult" loengusarjas räägib Margus Silbaum homme sportlaste toitumisest

 (1)
39. Valter Kalami mälestusvõistlused
Märt IsraelFoto: Mikk Mihkel Vaabel

Homme, 27. oktoobril, algusega kell 18.00 toimub loeng „Toitumisega taastumine mahu ja tippkoormuse perioodil“. Kõnelejaks toitumisnõustaja Margus Silbaum, tehes huvitavaid järeldusi erinevatest toitumise ja treeninguga seoseid analüüsiva andmebaasi uuringutest ning annab vastuseid järgmistele küsimustele:

• millise toitumisega on sportlased saanud kõige rohkem kasu suuremahulisel treeningperioodil;
• kuidas mõjutab verepilt taastumist ja mis suunas seda muuta tuleks;
• millised taastumisained lisada suuremahulisel treeningperioodil menüüsse.

Toitumisega taastumise tippkoormuse perioodil praktiline loeng toimub Tallinna Ülikooli õppehoones Räägu 49, Tallinn. Loengu pikkus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Osavõtutasu on vaid 5 eurot (maksmine kohapeal, sularahas). Oma osalemissoovist anna palun teada registreerimise vormil: http://www.tlu.ee/et/Loodus-ja-terviseteaduste-instituut/Taiendkoolitused/Koolituskalender/Treeni-teadlikult

Margus Silbaum – esmalt on 26 kordne Eesti meister ja maailma tipptegija jõutõstmises. Lisaks töötab ta Sparta spordiklubis jõutõstmise treenerina, ent enamik tema vabast ajast kulub tipp- ja harrastussportlastele toitumiskavasid koostades ning neid jälgides, suunates ja toitumisalaselt nõustades. Margus on olnud abiks toitumiskavade koostamisel mitmesajale sportivale inimesele, kellest tippsportlastena võiks ära nimetada Märt Israeli ja Andres Raja näiteks.

Seotud lood:

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2015 järgmised loengud on:
03.11 Veri korda, siis trenni - taboriarst dr Anneli Raave-Sepp
10.11 Intervalltreeningud − aeroobne ja anaeroobne, efektiivsus ja tulemused - personaaltreenerid Riina Suhotskaja ja Silja Siller
17.11 Miks ja kuidas peaks elu ja treeninguid planeerima? - TLÜ dotsent Kristjan Port
24.11 Spordivigastused - põlv ja hüppeliiges - Ortopeed dr Kaspar Rõivassepp

Loengusarja Treeni teadlikult korraldavad TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut koostöös Liikumistervise innovatsiooni klastriga SportEST.