Tõnis Lukas: loodan, et saame vabas õhus asuvaid spordirajatisi avama hakata juba mai alguses

 (27)
Peagi on taolised lukud minevik?
Peagi on taolised lukud minevik? Foto: Rauno Volmar

Kuigi valitsus pole eriolukorraga seotud piirangute võimalikku leevendamist paika pannud, on kultuuriminister Tõnis Lukas vähemasti spordirajatiste avamise osas väga optimistlik.

"Kuna kehakultuur ja liikumine on tervise pant, siis ma loodan, et me saame hakata vabaõhuspordibaase, staadione ja tenniseväljakuid kontaktivabategevuseks avama juba mai alguses," ütles Lukas intervjuus ERR-ile.

Teisipäeval arutles Lukas veel koos Euroopa Liidu spordiministritega videosilla teel COVID-19 viiruse mõju spordisektorile ning jutuks tulid samuti liikmesriikide nii juba rakendatud või plaanitavaid kui ka võimalikud meetmeid Euroopa Liidu tasandil.

Ametlikke otsuseid valitsuse poolt piirangute osas pole. Delfi kajastas täna, et eriolukorra valitsuskomisjon soovis väljumisstrateegia osas esimesed sõnumid välja anda juba täna, kuid koosolek ning kohtumine teadusnõukojaga venis nii pikaks, et kõike ei jõutud läbi arutada.

Arutelud jätkuvad homme.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!