Võistluspäev algas kell 16.00 kõige nooremate jooksjate startijatega, kellel tuli vastavalt vanusele läbida 100 meetrit, 200 meetrit või 1,2 km. Noorte jooksjate järel anti start neljale vaprale kepikõndijale.

Kell 17.30 startisid põhiklassi jooksjad, kellel tuli läbida vastavalt
vanuseklassile 5,5 km või 9,6 km. Pikemale distantsile startisid M19 ja M40 vanuseklassides võistlejad. Esimesenaületas sellel distantsil finišijoone VAK Staier jooksja Heinar Vaine, kes muuhulgas on 2012. aastal uuendanud Berliini maratonil Eesti juuniorite rekordit.

Vaine seljatas jooksus 10 sekundiga Eesti ühte edukamat pikamaajooksjat Viljar Vallimäed. M19 vanuseklassis jäi kolmandaks Võru esindaja Margus Koor.

Sama pika distantsi läbisid ka M40 vanuseklassis võistelnud, kelle esikolmiku moodustasid Kajar Tilga, Läti esindaja Aigars Feldmanis ja Tallinnast pärit Kalju Hanni.

5,5 km pikkuse distantsi lõpetas absoluutarvestuses esimesena Tõlliste vallaesindaja Johanna Ardel.

Võistluse vanimaks osalejaks oli 1941. aastal sündinud valgalane Leonhard Vent, kes läbis 5,5 km pikkuse distantsi.