7 km pikkuse jooksudistantsi alguse osas võttis jooksu juhtimise enda kätte keskmaajooksja ja Eesti rekordite omanik Tiidrek Nurme, talle järgnesid keskmaajooksja Allar Lamp ning maratoonar Roman Fosti. Jooksu võidu võttis Nurme ajaga 21.31, mis on ühtlasi ka rajarekordiks. Teisele kohale jooksis end Fosti (21.47) ja napilt kaotas talle Allar Lamp (21.52).

Tiidrek Nurme sõnutsi ei tulnud talle võit kergelt.“Plaanisin teha täna korraliku tempojooksu, kuid kui kuulsin, et starti tuleb ka Fosti, pidin oma plaane muutma. Võitja selgitati alles viimasel kilomeetril“.

Naiste üldarvestuses võidutses Pärnu keskmaajooksja Birgit Pihelgas (25.46,3). Lõpulahingus jäi talle alla eelmise aasta Parkmetsa jooksu võitnud Kaisa Kukk (25.46,9). Kolmanda koha sai Egle-Helene Ervin ajaga 26.52.

Tartu Jooksusari jätkub Suvejooksuga 20. augustil ja lõpeb 22. novemberil Novembrijooksuga. Suvejooksu raames on kõrvaldistantsidena kavas ka Skechers 5 km ja poolmaraton.