Rekordiliselt palju osalejaid tuleb pühapäeval jooksma ümber Saadjärve

 (2)
Rekordiliselt palju osalejaid tuleb pühapäeval jooksma ümber Saadjärve
SAADJÄRVEFoto: Raivo Tasso

2014 DFDS Järvejooksude sarja kolmas etapp, 1. Suvejooks ümber Saadjärve toimub juba pühapäeval, 27. juulil. Esimest korda korraldatav Suvejooks ümber Saadjärve toob rekordarvu osalejaid jooksma või kõndima ümber Saadjärve. Tartumaal ja Jõgevamaal kulgevale järveringile on lisaks jooksjatele oodatud ka kõik kepikõndijad, sest mõnus järvering kaunil Vooremaa maastikul sobib ideaalselt ka kõndimiseks.

Start 17,5 km pikkusele järveringile antakse kell 12 Äksi Jääaja Keskuse kõrvalt ning kindlad favoriidid on DFDS Järvejooksude sarja üldliidrid peale kahte jooksu Sergei Tšerepannikov ja Evelin Talts. Meestest on heasse vormi minemas Priit Lehismets. Naistest proovib Taltsile konkurentsi pakkuda Kaisa Kukk.

Kell 11 avavad jooksupäeva Äksi Jääajakeskuse kõrval Mumuu lastejooksud, kus väikesed jooksusõbrad osalevad 250 m distantsil. Kuni 12 aastased lapsed saavad end kirja panna alates kell 10.00 ja osalemine lastele on tasuta.

Võistluskeskuses on avatud väike jooksutarvikute laat, kus võimalik osta soodsate hindadega vajalikku jooksuvarustust.
Eelregistreerimise põhjal on osalema oodata üle 600 jooksja ja kepikõndija, kes kõik saavad finišis vahva medali.

Saadjärve jooksu peasponsor Mayeri Eesti annab kõigile lõpetajatele Mayeri Sport Wash pesugeeli. Lisaks on kõigile Saadjärve jooksul osalejatele väga head pakkumised järve äärsetelt turismimagnetitelt. Jooksjad pääsevad Jääaja Keskust külastama vaid 2 eurose pääsmega (tavahind 7 eurot). Vudila mängumaa teeb jooksul osalejatele kuni 50 % soodustuse.

Lisaks juba toimunud 6,6 km pikkusele jooksule ümber Harku järve ja 10,7 km pikkusele jooksule ümber Pühajärve ning pühapäeval joostavale Saadjärve jooksule kuulub sarja ka 30.augustil korraldatav traditsiooniline, juba 42. jooks ümber Ülemiste järve. 14 km ring pakub unikaalse võimaluse joosta ümber Tallinna joogivee reservuaari ja tutvuda veepuhastusjaamaga.
DFDS Järvejooksude stardid on kell 12 ja igal jooksul toimuvad kell 11 Mumuu lastejooksud.

Kõigile järveringidele on oodatud ka kepikõndijad, igal jooksul on lõpetajale medal. Sarja peatoetaja DFDS Seaways poolt on sarja läbinutele atraktiivne reisipakkumine Rootsi
Seoses Suvejooksuga ümber Saadjärve on pühapäeval, 27. juulil kiirusepiirangud ümber Saadjärve kulgevatel teedel.