Ott Kiivika smuutiretseptid liikuvale inimesele – 1. osa


Ott Kiivikas
Ott KiivikasFoto: Eero Vabamägi

Selle suve vaieldamatu hitt on mõnus ja tervislik smuuti. Kui poest on võimalik osta erinevate tootjate valmisjooke, siis aina populaarsemaks on saanud värske ja kosutava joogi valmistamine kodus. Erinevaid smuutiretsepte ja valmistamise õpetusi võib kokaraamatutest ja internetist leida tuhandeid. Smuuti võib olla kalorivaene ja jäine kostus palavasse päeva, mõnus kaloripomm, hea lahendus põhitoidukorra asendamiseks, treeningjärgse taastumise kiirendaja, soolane või magus vahepala ning mistahes värvitooni jook. Varieerimise võimalusi on lõputult.

Järgnevalt jagab Delfiga aktiivsele ja liikuvale inimesele sobivaid smuutiretsepte Eesti edukaim kulturist Ott Kiivikas.

Midagi mõnusat ja suvist: Tropica Mix
½ pirni
½ laimi
½ apelsini
¼ väiksemat melonit
½ banaani
8 jääkuubikut
2 tl mett

Tropican Mix smuuti Ott Kiivikas
Seotud lood:

-------------------------------------

Valgusmuuti ehk rammujook 
200 ml Hellus keefiri
1 banaan (keskmine)
1 kiivi
20 gr Vadakuvalgu kontsentraati Hera 80 (laimi- ja valge šokolaadi maitseline)
8 piparmündi lehte
1 peotäis kivideta külmutatud kirsse

Valgu smuuti Ott Kiivikas

Vaata teisi ägedaid smuutiretsepte Eestimaa Liigub Facebookist.

Smuuti valmistamiseks kasutas Ott Electroluxi Sport Blenderit, mis on kompakte ja võimas seade, millega saab purustada nii puu- kui ka juurvilju ning isegi jääd. Sport Blenderi kasutamine on ääretult mugav ja kiire, kuna smuuti tehakse otse kaasavõetavasse joogipudelisse. Kui peres on rohkem kui üks smuutisõber, siis on võimalik eraldi pudeleid juurde osta, et iga pereliige saaks oma smuuti.
Liikumisaasta smuutieksperdi Ott Kiivikase sõnul oli blenderit väga lihtne ja mugav käsitleda: “Masina jõudlus jättis mulje, et see on vajadusel võimeline purustama vist isegi killustikku:). Eriti mugav on, et Sport Blenderiga ei pea tegelema smuuti ümber valamisega. Smuuti valmib kohe sobivasse topsi.”.

Electroluxi Sport Blender