Lõunakeskuse jääl toimub taas Suur Suusalaat


Suusahullude maraton
Suusahullude maratonFoto: Jassu Hertsmann

Suusahullud käärivad käised üles ning laupäeval, 15.novembril 2014 kella 10st 18ni toimub talvehõnguline tegevus otse Lõunakeskuse kaetud liuväljal.
Suusalaada eesmärgiks on tuua enne talvehooaega inimesed kokku ning viia inimeste mõtted nii talvistele tegevustele ning spordivarustusele!

Praegu on käimas kasutatud talvekaupade vastuvõtt laadale. Seda reede õhtuni Lõunakeskuse uisulaenutuses ja Tartu A&T spordipoes.

Laupäevasele laadapäevale lisab vürtsi võistkondlik showvõistlus "Suusa-Sõdalane" , mis on inspireeritud Ninja-Warriori mõõduvõttudest!
Tegemist on vahva 16 võistkonna osalemisel 1 vs 1 mõõduvõtuga "kaotaja-langeb-välja süsteemis".
Osalevad Sky Plus Dream Team, laskesuustajad Eveli Saue ja Priit Viksiga, sõudjad Tõnu Endreksoni juhtimisel, lisaks erinevad spordiklubid: Peloton, Trismile, My Fitness ja paljud teised.

Suusa-Sõdalaseks saab võistkond, kes läbib kiireimini suusahüppe, slaalomi, laskesuusatamise, lumelaua ning teised rajale seatud takistused. Seda nii 1/8, 1/4, 1/2 finaalis ning suures finaalsõidus.

Näha saab ka osavaid mehi "Maarjamaa Parima Suusatehniku" võistluses, kus osavõtjatel on vaja oskusi näidata suusasidemete paigaldamisel, suusakepi lühemaks tegemisel ning suuskade kliistrimäärdest puhastamisel.

Vaatemängulisust lisab kogu päevale lumelaua ja mäesuusa Big-Air võistlus!
Suusalaada päeva otseülekanne Delfi portaalis kell 12:00 - 16:00.

Suurt Suusalaata korraldavad MTÜ Suusahullud aktivistid koos Lõunakeskuse ning AK Rahinge klubiga.