Liikumisaasta 2014: Toilas pannakse algus uuele missiooniga jooksutraditsioonile


aero_toila
aero_toilaFoto: Toila vald

Liikumisaasta raames on Eesti Olümpiakomitee ja Delfi missiooniks panna iga eestlane vähemalt pooleks tunniks päevas liikuma. Ida-Virumaa uus spordiüritus on sobiv koht, kus alustada.

Eeloleval pühapäeval kõlab avapauk esimesele Toila jooksule, millega toetatakse Toila kergejõustikuklubi noori. Võistlus kannab Irina Vassiljeva nime.

"Igal aastal toetame jooksu tuludega ühte noorjooksjat. 2014. aastal valiti välja Dmitri Aristov, kes lööb ise kaasa ka põhidistantsil," ütles Vassiljeva. Muide, viimane on 13-kordne Eesti meister ja käsitsiajavõtuga 200 meetri jooksu tipptulemuse omanik.

Võistluse põhidistants on 8,5 kilomeetrit. Ei pea tingimata jooksma distantsi läbi, võib ka harrastada kepikõndi või lihtsalt kõndimist. Noorematele pereliikmetele on 1,4-kilomeetrine distants. Kõige pisemad saavad maiustada pärast Tillujooksu läbimist.

Mõlemale distantsile registreerimine lõppeb reedel, osalusest tuleb teada anda Maarika Rajale, aadressil maarika.raja@gmail.com. Registreerimisel tuleb kirja panna jooksja ees- ja perekonnanimi, täpne sünniaeg ja distants, millel soovitakse osaleda (8,5 km distantsi puhul ka see, kas joostakse või kõnnitakse).