Laupäeval Tallinna Lauluväljakul toimuv SEB Maijooks paneb tuhanded tublid naised liikuma


Laupäeval Tallinna Lauluväljakul toimuv SEB Maijooks paneb tuhanded tublid naised liikuma
SEB MaijooksFoto: Gary Kevin Krõm

Juba kahekümne kaheksandat korda toimuv Ida-Euroopa suurimaks naiste liikumis- ja tervisesündmuseks pürgiv SEB Maijooks toob Tallinna Lauluväljakule taas arvukalt tublisid naisi, neidusid ja tütarlapsi. SEB Maijooksu osalejate arv läheneb sel aastal juba kolmeteistkümne tuhande osalejani.

Sel aastal võetakse kõigil ajavõtuga distantside läbijatel netoaega, mis tähendab, et finišeerujad saavad teada raja läbimise aja stardijoonest finišijooneni. Sarnaselt eelmisele aastale on kasutusele võetud viitstardid, et rajal oleks rohkem ruumi liikuda. Osavõtjad jagatakse viieminutiliste vahedega startivateks gruppideks, mis tagab rajal kõigile parema liikumisvõimaluse ja muudab lahedamaks joogipunkti külastamise.

Lisaks naistele mõeldud seitsmekilomeetrisele ajavõtuga ning ilma ajata jooksmisele, käimisele ja kepikõnnile toimuvad lõbusad Draakoni Lastejooksud Venno Loosaare juhtimisel. Lastejooksudest osavõtt on kõigile tasuta. Korraldajad soovitavad aja kokkuhoiuks lapsed eelregistreerida ürituse kodulehel www.jooks.ee. Samuti saab veel internetis registreeruda seitsmekilomeetrisele distantsile, sest veebilehel registreerimist on pikendatud reedeni, 22. maini kella 17.00ni.

Tegevust jagub ka meestele, sest terve päev on avatud Ericssoni Meestehoid, kus on nii sportlikke mõõduvõtmisi, mitmeid meeleolukaid tegevusi kui ka võimalus kasutada juuksuri teenuseid. Meeste peamine roll sel päeval on aga naistele kaasa elada. Päeva lõpetab traditsiooniline SEB Maijooksu kevadkontsert, kus sel korral hullutavad publikut Curly Strings ja Karl-Erik Taukar.

Arvestades suurt osalejate arvu, tasub Maijooksule tulla aegsasti. Mõistlik on auto koju jätta ning kohale sõita ühistranspordiga või tulla tervisliku päeva puhul üldse jalgsi. Saabuda võib ka jalgrattaga, sest lauluväljaku Mere värava juures on avatud rattaparkla. Kui siiski tullakse autoga, peab jälgima liiklusreguleerijate märguandeid ning parkima selleks ettenähtud parklates ja parkimiskohtadel Pirita teel või Eesti Näituste parklas.

Ümbruskonna elanikel ja inimestel, kes jooksutrassi ümbruses liiguvad, paluvad korraldajad varuda aega ja kannatust. Kõige pingelisem aeg on vahemikus kell 13-15.00. Kui vähegi võimalik, palutakse sel perioodil vältida auto või muu sõidukiga jooksutrassi piirkonda sattumist. Samuti palutakse jalakäijatel ja rulluisutajatel Maijooksu rajal osavõtjatele teed anda. SEB Maijooksu liiklust reguleerivad ja ohutust tagavad politsei Põhja prefektuuri patrullsõidukid ja AS G4S reguleerijad. Korraldajad paluvad kõigilt mõistvat suhtumist. Üheskoos teeme üritusest toreda sündmuse!

SEB Maijooksu programm:
10:00 Võistluskeskuse avamine
11:30 Draakoni Lastejooksud
12:45 My Fitness soojendusvõimlemine
13:00 13:40 viitstardid (5 min vahedega)
Ajavõtuga jooksjad, ajavõtuta jooksjad, käijad, kepikõndijad
Finišis tervitab saabujaid Politsei ja Piirivalve orkester
13:50 Esineb Curly Strings
14:30 Autasustamine
14:45 Esineb Karl-Erik Taukar
16:00 Finiši sulgemine
NB! Kogu päev on avatud Ericssoni Meestehoid!

Üksikasjalikku infot SEB Maijooksu kohta leiab internetilehel www.jooks.ee.