Laternamatk – suurepärane võimalus tutvuda salapärase Kopliga

 (8)
Juba täna õhtul kl 18:00
Laternamatk
Laternamatk

Täna (15.01) õhtul Kopli poolsaarel toimuval Laternamatkal saab tutvuda müstilise ja mitmepalgelise asumiga. Tegemist on sisuliselt viimase võimalusega visata pilk peale Tallinna linna lihvimata pärliks kutsutavatele Kopli liinidele, sest piirkond on leidnud endale arendaja, kes õige varsti mastaapsete ehitustöödega alustab. Kogunemine toimub kell 18 Tööstuse ja Kopli tänava ristmikul asuva Säästumarketi ees aadressil Tööstuse tänav 101.

„Kui eelmised Laternamatkad on olnud loodusekesksed, siis seekord on fookuses tööstus- ja linnakultuuriline keskkond. Mahasadanud paks lumi teeb vaatepildi maaliliseks ja annab ka suurema füüsilise koormuse,“ lausus Laternamatka peakorraldaja Mihkel Reile.

Kogunemine toimub kell 18 Tööstuse ja Kopli tänava ristmikul asuva Säästumarketi ees aadressil Tööstuse tänav 101. Matka esimesel poolel külastatakse Tallinna ainsaks slummiks tituleeritud Paljassaare garaažiühistut, Tallinna Keraamikatehase piirkonda, Kopli liine ning Vene-Balti ja Bekkeri laevatehaste asumeid.

Seejärel jõutakse tagasi matka alguspunkti ning neil, kes end väsinuna tunnevad, on võimalik matk lõpetada. Ülejäänutega külastame aga veel Balti Manufaktuuri, Arsenali tehase piirkonda, Miinisadama ümbrust ja kõike sinna vahele jäävat. Laternamatkadele omaselt juuakse ka küünlavalgel kuuma teed.

Tegemist on põneva treeningmatkaga, mis sobib suurepäraselt iga ratturi, harrastussportlase või lihtsalt matkahuvilise talveõhtusse. Tempo on sportlikule matkale kohane, kiire sammuga jalutamine.

Osavõtt retkest maksab 15 eurot. Registreerimine kohapeal.