Pordi sõnul mängib sport oma puhtas idees inimese võimete piiridega ning sealsamas pingutatakse piiripeal ka tänu argisele palgatööle. „Siinkohal kutsume kaasajal appi tehnoloogilise abi ja asendaja, mille tulemusel muutuvad meie kehad veelgi nõrgemaks ja haigemaks,“ kirjeldas Port tehnoloogiate võimalikku mõju inimesele ja lisas: „kuna sportlane demonstreerib inimest ja tema võimeid puhtal kujul, on meie huviks ja laiemaks kohustuseks kasutada masinaid väga targalt ning läbimõeldult.“ Port lõpetab filosoofiliselt: “Osates luua häid masinaid halbade vastu, säilib lootus, et inimene võidab!“

Kui sul tekkis nüüd huvi tehnoloogiate arengust ja nende kasutamise võimalustest rohkem teada saada, saad minna 15. mail Tartus AHHAA Teaduskeskuses toimuvale teemakohasele konverentsile "Tehnoloogia arengud spordis". Konverentsil tuleb juttu erinevatest tehnoloogilistest rakendustest ja arengutest, mis on muutnud spordisõprade elu. Millised on parimad rakendused harrastaja jaoks? Kuidas mõjutavad füüsist virtuaalmängud? Miks tehakse sportlastele videoanalüüse? Mis on spordigeen ja kuidas seda määratakse? Tule kindlasti kohale, sest põnevaid teemasid jagub igale huvilisele.

Konverents on eellöögiks 16.-18. maini toimuvatele rahvusvahelisele võistlusele SELL Tartu Üliõpilasmängud 2014. SELL´i mängudel osaleb 1600 tudengit 13 riigist. Konverentsi programmi ja registreerimise kohta leiad infot siit: www.sell2014.eu/ee/konverents/