Heateo Jooksul abistavad tervisesportlased reumahaigeid lapsi


Heateojooks
HeateojooksFoto: Kylli Leola

10. mail toimub SEB 32. Tartu Jooksumaratoni raames Tartu Tähtvere Spordipargis Heateo jooks. Jooksu korraldatakse juba teist aastat ja ka tänavu abistatakse koostöös SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi ning ravimifirma Tevaga Lõuna-Eesti reumahaigeid lapsi.

Üks väike heategu võib muuta maailma paremaks kohaks. Kõikidel harrastajatel on võimalik veeta sportlik päev ja ka anda oma panus laste toetamisse. Registreerimine jooksule on kõigile tasuta, kuid stardinumbri kättesaamisel palutakse teha vähemalt 1 euro suurune annetus, millele ravimifirma Teva lisab 5 eurot iga osaleja kohta.

Heateo jooks toimub 4,3 km pikkusel rajal, mida võib läbida nii joostes kui ka kõndides. SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond juhatuse liikme Küllike Saari sõnul osalesid möödunud aastal Heateo jooksul näiteks Tarbatu Rahvatantsuansambel ning võimlemisklubi Janika.

MTÜ Klubi Tartu Maraton korraldajate sõnul oli Heateo jooks eelmisel aastal positiine üllatus, sest prognoositud 200 inimese asemel tuli kohale koguni 577 liikumisharrastajat. Sel aastal oodatakse veelgi aktiivsemat osavõttu.

Korraldajad soovivad kõikidele kaasmaalastele edukat ja elamusterohket Liikumisaastat 2014 ja loodavad, et kõik inimesed, kes abi vajavad, saavad sel aastal vajaliku toetuse.