Gerd Kanter avas koos Spordinädala treeningmaratoniga uue treeningportaali FitQ


Gerd Kanter avas koos Spordinädala treeningmaratoniga uue treeningportaali FitQ
Trennimaratoni korraldajad koos intervall-poksi treeningu läbiviijategaFoto: Lola-Mariin Kuus (Erakogu)

Spordinädala programm jätkus täna treeningmaratoniga, mis toimus peatselt avatavalt SportID tegijate poolt arendataval videotreeningute platvormil FitQ. Treeningmaratonist osalejatele avasõnad ütles olümpiavõitja spordinädala patroon Gerd Kanter, kes arvas, olles ka ise välismaalt tulemise tõttu kodusesse karantiini sunnitud, et videotrennid on tänaseks hea võimalus paljudele, kes on sunnitud kodus olema või eelistaksid kodus olla.

FitQ platvormi eestvedaja Marti Soosaare sõnul on platvormi ametliku avamiseni veel mõned nädalad aega, kuid täna toiminud testüritustega võis rahule jääda. „Ülekande tehniline pool toimis kenasti. Pilt ja heli jõudsid kenasti treenijateni, väikeseid viperusi küll oli, aga mõnusat trenniemotsiooni see ei rikkunud. Pigem „rikkus“ meie üritust väljas olnud septembri lõpu kohta tavatult supermõnus suvine ilm, mis just teleka ette trenni tegema jääma ei kutsunud vaid liikumissõpru õue meelitas. Samas, siin tuleb videotrenni võlu eriti konkreetselt välja. Kui otse-eetris ei saa kaasa teha, siis on võimalus nüüd hiljem järgi vaadata,“ ütles Soosaar.


Spordinädala treeningmaratoni kavas oli kokku viis erinevat treeningut, kust midagi oli igale maitsele. Kaisa Edenberg tantsis osalejad soojaks Zumbaga, edasi viisid Nils Joonas Põldme ja Reimo Allik meid „õhupoksi“ imelisse maailma, Katrena Tenno küttis kuumad kehad veel kuumemaks HIIT treeninguga. Siis oli aeg hoogu maha võtta ja pilatese trenni viis läbi Pille Trolla ja Yin joogaga tõmas otsad kokku Carolin Ligi.

Kaisa Edenberg avas Zumba trenniga treeningmaratoni Foto: Lola-Mariin Kuus (Erakogu)
Seotud lood:


Maratonil osales ka Eesti üks paremaid laskesuusatajaid Johanna Talihärm, kelle muljeid ka küsisime. Talihärm tegi kaasa pilatese ja jooga trennid ning mainis, et kuigi joogat varem teinud, siis erinevusi video teel tehtavas trennis on päris palju: „Kui tavaliselt proovid joogatunnis ära unustada need kes teised su kõrval on ja keskenduda hingamisele siis läbi videotrenni oli seda lihtsam teha!“Euroopa Spordinädal juhib inimeste tähelepanu tervisliku elustiili olulisusele ja enda valikute tähtsusele. Oluline on oma tervist hoida ja leida sobiv harrastus. Liikumine värskes õhus on kättesaadav igale inimesele, kes nii otsustab!


Euroopa Spordinädal kestab 30. septembrini.

Katrena Tenno- viis energiad lakke! Foto: Lola-Mariin Kuus (Erakogu)


Nils Joonas Põldme (esiplaanil) ja Reimo Allik (taustal) jätkasid intervall-poksiga Foto: Lola-Mariin Kuus (Erakogu)

Trennimaratoni korraldajate ühispilt pilatese treeneri Pille Trollaga (Laura Maala, Marti Soosaar, Pille Trolla, Maarja Kaseväli) Foto: Lola-Mariin Kuus (Erakogu)

FitQ Treeningmaraton- Mati Soosaar koos säravate treeneritega! Foto: Lola-Mariin Kuus (Erakogu)


FitQ Treeningmaraton Foto: Lola-Mariin Kuus (Erakogu)