GALERII: 82. Rabajooksu parimad olid Kaupo Sasmin ja Jekaterina Patjuk


Rabajooks
82. RabajooksFoto: Tanel Meos

82. Rabajooksu 6,3 km pikkusel distantsil oli meestest parim Kaupo Sasmin ajaga 19:28. Talle järgnesid Taavi Tambur ja Mark Abner. Naistest oli parim Jekaterina Patjuk ajaga 21:08.

Rabajooks on kaks korda aastas – kevadel ja sügisel - korraldatav rahvaspordiüritus. Esimene jooks toimus 1974 a aprillis. Jooksurada kulgeb Harku raba teedel.

Ühisstardist lähetatud meeste jooksu võitis veenva eduga Kaupo Sasmin ajaga 19:28. Teiseks tuli Taavi Tambur ajaga 20:20 ja kolmas Mark Abner ajaga 20:34.

Naistest oli oodatult parim Jekaterina Patjuk ajaga 21:08. Teiseks jooksis ennast Egle Mätas ajaga 22:01 ning eelmise aasta kolmandat kohta kordas Evelin Talts ajaga 22:38.

Hommikune sügiseselt sompus ja +5 kraadine ilm tõi jooksurajale hulgaliselt jooksusõpru - kohale olid tulnud nii vanemad, keskmised, kui ka nooremad spordinautijad. Rajale mindi isiklike rekordeid purustama, kiireid aegu jooksma, lihtsalt sörkima, kepikõndi tegema või lapsevankrit lükates ennast liigutama. Lõpetajate seas võis näha väsinud, kuid väga õnnelike nägudega inimesi. Selle korral jagus kõigile osalejatele Kaitseliidu Nõmme Malevkonna poolt pakutavat sooja teed.

Kaheksakümne teist korda toimunud Rabajooks oli sobiv sündmus lõpetamaks jooksuhooaega 2014 aastal Eestis väljakuulutatud liikumisaastal. Liikumisaasta eesmärk on ju tõsta teadlikkust liikumise olulisusest ning seeläbi suurendada liikumisharrastusega tegelejate osakaalu Eesti elanikkonnas. Kokku osales 82. Rabajooksul 1860 rahvaspordisõpra.