Simonlatser läbis 38 kilomeetrit ajaga 1:39.51, edestades teise koha omanikku Peeter Kirssi 40 sekundiga. Ka eelmisel aastal jäi Kirss teiseks.

Ehkki pärast esimest 19-kilomeetrist ringi püsis Simonlatser viieliikmelises juhtgrupis koos Peeter Kirsi, Allar Soo, Hans Teearu ja Poola suusakoondise staari Justyna Kowalczyku suuski määriva Peep Koiduga, siis distantsi teises pooles rebis Simonlatser otsustavatel kilomeetritel selgelt eest ära. Simonlatserile ja Kirsile järgnes kolmandana Allar Soo.

Simonlatserile oli see teiseks Kõrvemaa suusamaratoni võiduks, ta eelmine võit pärineb 2006. aastast.

Naiste arvestuse kiireim Pormeister jõudis finišisse ajaga 1:52.59. Pormeistri edu konkurentide ees oli mäekõrgune: teise koha omanik Heleri Kivil jäi Pormeistrile alla üle 5 minuti, kolmandale kohale end suusatanud Reeda Tuula aga üle 11 minuti.

Kõrvemaa suusamaratoni läbis ka endine jalgpallikoondislane Raio Piiroja, kes tuli 82. kohale ajaga 2:14.28.

38 ja 19 km distantsil osales täna kokku umbes pool tuhat suusatajat, rada oli korralikult ette valmistatud ja kiire. Ehkki eile oli veel külma ligi 20 kraadi, siis tänane maraton läbiti 9 külmakraadiga.