Euroopa Spordinädal | Allar Levandi: elu algab alles peale 50. eluaastat

 (2)

Täna, 22. septembril avatakse üleeuroopaline spordinädal Vabaduse väljakul toimuva "Eesti Tervisemess - Liikuma!" raames. Spordinädalat tähistatakse Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel. Tegemist on kampaaniaga, millega kutsutakse inimesi üles tegelema liikumisharrastusega ja nautima liikumist. Eestis toimub nädala jooksul ligi 1000 erinevat sündmust, kus lööb kaasa ligi 100 000 inimest.

Spordinädala patroon Allar Levandi rõhutab, et kvaliteetne eluiga pikeneb, kui endale ka peale 50. eluaastat regulaarselt mõõdukalt koormust anda. Tuleb treenida mõistlikult ja mõõdukalt ja leida endale sobiv liikumisharrastus. Allar Levandi arvates ei näita numbrid vanust, liikuvad inimesed vananevad aeglasemalt ja suudavad paremini elu nautida, tööd teha ja täiel rinnal ka isiklikku elu nautida!

Allar Levandi sõnum on järgmine: harjutusi tehes tunneta oma keha ja tee trenni oma hetkevormi ja seisundi järgi. Kõigepealt hakka sportima ja siis võid endale soetada nii palju abivahendeid kui tahad. Toitumisnõustajad ja pulsikellad pole esmatähtsad. Esmatähtis on kuulata oma keha ja ennast usaldada.

Allar Levandi on Calgary taliolümpia pronksmedalimees kahevõistluses, hetkel hasartmängufirma Paf esindaja Eestis.

Leia endale sobiv üritus http://www.spordinadal.ee/