DELFI VIDEO | Spordinädala patroon Ott Kiivikas: liikumine annab juurde tervelt elatud aastaid!

 (1)

Spordinädal on täies hoos, see on üks Eesti suurim liikumist ja tervislikku eluviisi propageeriv ettevõtmine. Selles osaleb sadu koole, spordiklubisid ja tööandjaid. Spordinädala patroon kulturist Ott Kiivikas kutsub lapsevanemaid märkama, mis eeskuju nad annavad liikumise ja toitumise kontekstis oma lastele.

Spordinädala patroon Ott Kiivikas rõhutab, et ka vanemas eas inimesed saavad regulaarse liikumisega oma elukvaliteeti oluliselt tõsta. Lapsevanemad võiks märgata, mis eeskuju nad liikumises ja toitumises oma lastele annavad, sest lapsed matkivad väga palju.
Keskmine eluiga on tõusutrendil, kui tervelt elatud aastate hulka vaadates näeb pigem vastupidist trendi. Mõõdukas liikumine 3-4 korda nädalas, näiteks 1 tund reipal sammul jalutamist parandab organismi üldseisundit märgatavalt.

Eakatel inimestel võiks olla kindel päevarežiim, milles on tähtis osa liikumisel!
Spordinädala patroon Ott Kiivikas


Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.
Loe lisaks www.spordinadal.ee'

Nii kaua, kui liigud, nii kaua ka elad!
Spordinädala patroon Ott Kiivikas